Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2009 - Migawka » Archiwum 2009, październik
To był jeden z ostatnich słonecznych szczecińskich niedzielnych poranków w tym roku. W salonie Sigma ProCentrum przy ul.Krzywoustego 70 spotkali się uzbrojeni w teleobiektywy słuchacze Migawki. Oto zaczął się kolejny, IX plener zorganizowany przez naszą redakcję. Chociaż trzeba przyznać, że uczestnicy jak zawsze wykazali się ogromną samodzielnością w eksplorowaniu miasta, więc kwestie organizacyjne ograniczyły się do umówienia naszego spotkania i dogrania szczegółów z Sigma ProCentrum - po raz kolejny obiektywy były do dyspozycji dla naszych słuchaczy, bardzo za to dziękujemy!
Tematem naszego pleneru były "Wieże Szczecina". Dlatego szczególnie namawialiśmy Państwa do fotografowania długimi ogniskowymi. Ze względu na charakterystyczne spłaszczenie perspektywy, można był zakomponować interesujące kadry z wieloma jednocześnie wieżami naszego miasta. Chociaż, jak zobaczą Państwo w "Galerii Migawki", do czego zachęcamy, zdarzyło się też kilka ciekawych "szerokokątnych" ujęć tematu. Okazuje się, co też nie było wielkim zaskoczeniem, że wież w Szczecinie jest sporo, można też na nich odnaleźć wiele ciekawych szczegółów i pokazać nasze miasto w nowy, interesujący sposób.

Ponieważ na plener przyszła rekordowa ilość uczestników (jeszcze raz bardzo dziękujemy!!!), całą audycję poświęciliśmy na analizę nadesłanych przez Państwa zdjęć. Udało się, co prawda tylko po jednym, ale na więcej czasu by już nie starczyło. Zapraszamy do słuchania audycji i, naturalnie, do Galerii Migawki. Mamy nadzieję, że to ośmieli niezdecydowanych - robimy razem fotografie i później je wspólnie oglądamy. To działa i zachęcamy do uczestniczenia w Plenerach Migawki.

Na koniec audycji przypominamy o VII edycji "Zachodniopomorskiego Festiwalu Fotografii i Filmu Turystycznego", zgłoszenia wysyłamy do końca października, szczegóły na stronie www.zrot.pl

Także do końca października w Zamku Książąt Pomorskich można oglądać retrospektywną wystawę nestorki szczecińskiej fotografii, Krystyny Łyczywek. Gorąco polecamy!!!
MIGAWKA-Program z 03.10.09
Posłuchaj programu Andrzeja Kutysa