Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2009 - Migawka
Bardzo serdecznie dziękujemy słuchaczom Migawki za wspaniały X plener w Stargardzie Szczecińskim! Dzięki pomocy szczecińskiego Sigma ProCentrum (które można odwiedzać na ulicy Krzywoustego 70/1) po raz kolejny mogliśmy używać obiektywów Sigma, co także niewątpliwie uatrakcyjniło nasze spotkanie. Oczywiście polecamy się na przyszłość! Plener udał się między innymi dlatego, że jak się okazało, Stargard jest miejscem, w którym jest wiele wspaniałych miejsc, które można sfotografować. Często tylko przejeżdżaliśmy przez to miasto nie zdając sobie sprawy z jego uroku, cieszymy się więc szczególnie, że mogliśmy je odkryć. W czym ogromna zasługa stargardzkiego fotografa Jerzego Tatonia, który pokazał nam te wspaniałości. Bardzo dziękujemy!
Fotografowanie jesienią bywa kłopotliwe. Oczywiście, przede wszystkim największym problemem jest trafić na ładną aurę, jeżeli nam się to uda, to efekty mogą być olśniewające, ale częściej przydaje się dobry parasol. Jak będzie podczas naszego X Pleneru Fotograficznego Migawki? A to już trzeba się przekonać samemu, mamy wszakże nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów. Szczegóły poniżej w Aktualnościach Migawki, wydaje się, że "Architektura w czerni i bieli" to temat, który nawet w gorszych warunkach będzie można pięknie zrealizować.
O tym, że warto wywoływać pliki Raw namawiamy Państwa praktycznie od pierwszej audycji. Do tej pory jednak nie zajęliśmy się kompleksowo tym zagadnieniem, a wnosząc chociażby z rozmów, jakie prowadzimy podczas naszych plenerów, warto zachęcić Państwa do spróbowania swoich sił w obróbce tego typu plików. "Surowy" plik z aparatu - a cóż to właściwie takiego jest? I po co się z nim trudzić, skoro aparat zrobi to za nas, wygeneruje plik .jpg, zanosimy go do labu, wywołujemy na papier i kłopot z głowy...
Całkiem niedawno ogłoszono wyniki chyba największego w Polsce konkursu fotograficznego organizowanego przez National Geographic. Tego wydawnictwa amatorom fotografii chyba nie trzeba przedstawiać, wszak od lat jest kojarzone ze wspaniałymi zdjęciami podróżniczymi czy reporterskimi. Wiele kadrów tam opublikowanych weszło do kanonu fotografii, więc prestiż konkursu organizowanego właśnie przez National Geographic jest bardzo duży. To już kolejna jego edycja, amatorzy fotografii jak zawsze z niecierpliwością czekają na jego wyniki.
To był jeden z ostatnich słonecznych szczecińskich niedzielnych poranków w tym roku. W salonie Sigma ProCentrum przy ul.Krzywoustego 70 spotkali się uzbrojeni w teleobiektywy słuchacze Migawki. Oto zaczął się kolejny, IX plener zorganizowany przez naszą redakcję. Chociaż trzeba przyznać, że uczestnicy jak zawsze wykazali się ogromną samodzielnością w eksplorowaniu miasta, więc kwestie organizacyjne ograniczyły się do umówienia naszego spotkania i dogrania szczegółów z Sigma ProCentrum - po raz kolejny obiektywy były do dyspozycji dla naszych słuchaczy, bardzo za to dziękujemy!