Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2009 - Migawka
Zimno, mokro, padający deszcz ze śniegiem, do tego trzeba było wstać wcześnie rano w niedzielę - a jednak Państwo przyszli na nasz drugi plener fotograficzny. Czapki z głów i Wielkie Podziękowania za zaangażowanie!!! Już teraz zapraszamy na kolejną wyprawę, w ostatnią niedzielę przyszłego miesiąca, 29 marca. Wierzymy, że aura wynagrodzi nam te niewygody, które dotychczas znieśliśmy...
Minął już ponad tydzień od chwili ogłoszenia nazwisk laureatów najsłynniejszego chyba światowego konkursu dla fotoreporterów prasowych. I jak zawsze galeria nagrodzonych prac budzi wiele emocji a nawet kontrowersji. Dlaczego to zdjęcie wygrało, a nie to, moim zdaniem tamto jest ciekawsze, a to jest zwyczajne... itd, itp.
W Walentynki bynajmniej nie o romansach tylko o książkach dla fotografa. Skoro tak wiele osób ma ambicje, żeby zaistnieć, wybić się z masy "niedzielnych pstrykaczy", to opanowanie warsztatu na pewno się przyda. Bardzo wielu autorów chce nam w tym względzie poradzić, książek na rynku jest naprawdę bardzo dużo.
Fotografowanie to z jednej strony wspaniała zabawa, z drugiej jednak, co jest szczególnie trudne dla początkujących, na wstępie może nas przytłoczyć gigantyczna liczba różnych informacji - zawartych chociażby w instrukcji do lustrzanki cyfrowej. A już najgorsze jest to, kiedy kręcimy pokrętłami, przyciskamy jakieś guziczki, a ładnych zdjęć jak nie było, tak nie ma.