Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2022 - Migawka
MIGAWKA-Program z 26.06.22
Upał, szczęk oręża, dobre humory, aparaty i my - uczestnicy 143. Pleneru Migawki w boju fotografii reporterskiej podczas prób do widowiska historycznego z okazji 1050. rocznicy bitwy pod Cedynią. Na szczęście dla nas - i zgodnie z przewidywaniami - na miejscu nie było tak wielu widzów, więc można się było naprawdę sprawnie poruszać, nawet po placu przygotowanym dla bojowników. Oprócz tego, można było robić zdjęcia biegaczy, można było ruszyć do pobliskich Siekierek, aby zobaczyć odremontowany most kolejowy. Krótka relacja w tym programie - za tydzień w Migawce oczywiście rozmowa o zdjęciach, jakie tam zrobiliśmy.
MIGAWKA-Program z 19.06.22
W przyszły weekend, w czasie Dni Cedyni, odbędzie się duża rekonstrukcja historyczna z okazji 1050. rocznicy bardzo znanej z historii Polski średniowiecznej bitwy. Pomyśleliśmy, że to fajna okazja do fotografowania. Szczególnie, że już kiedyś na tego typu wydarzeniu tam byliśmy (to był 112. Plener Migawki). A żeby uniknąć wielkiego tłoku, pojedziemy tam w sobotę 25 czerwca na godzinę 13.30 (szczegóły w audycji i Aktualnościach poniżej). Właśnie w sobotę odbędzie się próba tej rekonstrukcji. Później, wieczorem, można będzie fotografować obrzędy Nocy Kupały - a i na odnowiony most kolejowy w Siekierkach też będzie się można wybrać (tam byliśmy już, na starym obiekcie, z 87. Plenerem Migawki). O szczegółach rozmawiamy z dyrektorem Muzeum w Cedyni Michałem Potapińskim, oraz organizatorem samej rekonstrukcji Grzegorzem Kuklewskim - którym dziękujemy za pomoc w organizacji 143. Pleneru Migawki.
MIGAWKA-Program z 12.06.22
Moment jeszcze przed rozpoczęciem wernisażu to jest naprawdę dobry czas na rozmowę o fotografii z jej twórcą czy twórcami. Tę tradycję w Migawce kontynuujemy. Niestety Timm Stütz nie mógł wziąć udziału w spotkaniu w Willi Lentza, ale o ekspozycji "Człowiek/przestrzeń" tego świetnie znanego w Szczecinie i poza twórcy rozmawialiśmy z Andrzejem Łazowskim, Andrzejem Grabą Grabowieckim i Andrzejem Krupińskim. W drugiej części audycji gościmy w szczecińskiej bibliotece ProMedia - tam o swoich pracach na wystawie "Ukraina, przed" opowiadają Magdalena Kumor, Adrian Aleksiewicz, Bogusz Borkowski oraz Tomasz Seidler.
MIGAWKA-Program z 05.06.22
Nie byliśmy na wernisażu, to chociaż na zakończenie wystawy rozmawiamy o ekspozycji przygotowanej przez zachodniopomorski okręg Związku Polskich Fotografów Przyrody zatytułowanej „Przyroda: piękna i dzika". Dokładnie w tym samym miejscu - Sali Kolumnowej Książnicy Pomorskiej - od najbliższego czwartku 9 czerwca (wernisaż o godzinie 18) będzie można oglądać wystawę Jana Monkiewicza "Piosenki Jana M.". Rozmawiamy z Autorem. I na koniec parę słów na temat zdjęć po naszym 142. Plenerze Migawki w Teatrze Lalek Pleciuga. Omawiane kadry z przedstawienia "Orkiestra świata czyli bajki leśnej szajki" widzicie w tym akapicie - i tradycyjnie polecamy wszystkie kadry w dziale Galeria Migawki.