Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2022 - Migawka
MIGAWKA-Program z 27.03.22
Nie pierwszy raz po publikacji wyników prestiżowego konkursu rozmawiamy z polską laureatką takiego wyróżnienia. Klaudia Chwastek zdobyła wyróżnienie w sekcji otwartej, kategorii "architektura" na Sony World Photography Awards 2022. Gratulując niesamowitej fotograficznej przygody, rozmawiamy z Klaudią o jej fotografii. Którą robi, uwaga, smartfonem. Cóż, nie po raz pierwszy wypada przekonać się do dwóch uniwersalnych fotograficznych prawd: że najlepszy aparat to ten przy sobie i że najważniejszy w tym jest człowiek i jego patrzenie na świat. Zdjęcia Klaudii Chwastek znajdziecie oczywiście między innymi na jej stronie i w mediach społecznościowych.
MIGAWKA na 20.03.22
Pierwszy raz w historii Migawki zdarzyło się, że już po nagraniu osoba z którą przeprowadziliśmy wywiad... zablokowała publikację tej rozmowy... W piątek 18 marca w Szczecinie odbyła się promocja książki fotograficznej. Autor zgodził się na nagranie, jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Rozmowa dotyczyła wyłącznie kwestii związanych z albumem. Z niewiadomych przyczyn, w nocy z piątku na sobotę otrzymaliśmy maila, że osoba, z którą przeprowadziliśmy wywiad "nie zgadza się na jego publikację". Próby kontaktu telefonicznego spełzły na niczym. Za późno już było na przygotowanie innego tematu do audycji. Przykra sytuacja, przepraszamy za brak nowej Migawki. Cóż, za tydzień za to najprawdopodobniej zaprosimy Was na kolejny Plener Migawki.
MIGAWKA-Program z 13.03.22
W pierwszej części tej Migawki zapraszamy do Zamku Książąt Pomorskich. Wejście A (tak jak do Opery na Zamku", tradycyjnie w tym miejscu Fotoklub Zamek wystawia swoje prace. O wystawie "Piękne - Brzydkie" opowiada szef tej grupy Andrzej Krupiński. W drugiej części audycji fotoreporter Robert Stachnik opowiada o swoich wrażeniach po wyjeździe pod polsko-ukraińską granicę. To były pierwsze dni rosyjskiej inwazji na naszego sąsiada. Szczeciński fotoreporter pokazuje emocje tamtych chwil, dramaty ludzi, którzy często tak jak stali, uciekli przed grozą wywołanej przez Rosję wojny. Te kadry widzicie w tym akapicie.
MIGAWKA-Program z 06.03.22
To wydanie Migawki zaczynamy od wizyty w szczecińskiej Willi Lentza. Tuż przed wernisażem wystawy "Notatki z pustki" rozmawiamy z wielokrotnie nagradzanym prestiżowymi nagrodami autorem tej ekspozycji, szczecińskim fotografikiem Tomaszem Lazarem. Później ze studia Radia Szczecin omawiamy prace po 140. Plenerze Migawki. Widzicie je w tym akapicie, całość w Galerii na tej stronie. Bardzo się Wam wizyta w szczecińskim Muzeum Narodowym spodobała. Na koniec kolejna wystawa - i zaproszenie, bo wernisaż odbywa się dokładnie dzisiaj (niedziela 6 marca) o godzinie 12. Więc zdążycie do Galerii 1839 przy ulicy Kolumba - rozmawiamy z autorem prac z wystawy "28 mm nieOBIEKTYWnie" Bogumiłem Morzuchem.

A żeby było jeszcze przyjemniej, to także dzisiaj (niedziela 6 marca) wernisaż wystawy "One i Miasto", które zrobiła Inna Kapturevska, o godzinie 16 przy ulicy Dworcowej 2/100. Za to jutro, 7 marca zaprasza Fotoklub Zamek, "Piękne - brzydkie" w Holu Wschodnim Wejście A Zamku Książąt Pomorskich, wernisaż o godzinie 17. O obu tych wystawach mamy nadzieję powiedzieć w Migawce za tydzień.