Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2022 - Migawka
MIGAWKA-Program z 30.01.22
Zgodnie z obietnicą, wybraliśmy się z mikrofonem pod Międzyzdroje, do Lubina, aby na miejscu obejrzeć jak będzie wyglądało nasze pierwsze plenerowe spotkanie w tym roku. Zaprosił nas słuchacz, Konrad Szablewski - jego zdjęcia zobaczycie w akapicie pod audycją (oraz nasze). Zrujnowana przedwojenna fabryka, współczesna baza rybacka koegzystują ze sobą. Tutaj znajdziecie namiary w mapie Google. I spotkamy się w przyszłą niedzielę 6 lutego o godzinie 11, aby uwiecznić to miejsce. Oczywiście, jeżeli pogoda pozwoli i będziecie mieli ochotę, możecie wybrać się też na świt.
MIGAWKA-Program z 23.01.22
Od 18 stycznia 2022 r. w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT można oglądać wystawę prac fotograficznych Agnieszki Kasprowiak „Z aparatem po Szczecinie". W tych zwariowanych, kowidowych czasach, każda okazja, żeby obejrzeć wystawę jest cenna. Rozmawiamy z Autorką prac i zapraszamy, budynek ZUT-u przy Jagiellońskiej można odwiedzać. W drugiej części audycji w końcu możemy coś powiedzieć o kolejnym Plenerze Migawki. Szykujcie się na niedzielę 6 lutego - szczegóły w audycji za tydzień. A pojedziemy w okolice Międzyzdrojów, do bazy rybackiej w Lubinie. To propozycja naszego słuchacza i uczestnika Plenerów Migawki Konrada Szablewskiego - dziękujemy za podpowiedź!
MIGAWKA-Program z 16.01.22
Pod akapitem z audycją widzicie prace wybrane przez ich twórcę, szczecińskiego fotografika Jana Monkiewicza. Impulsem, aby go zaprosić do studia Migawki, była wygrana "Zdjęcie roku" w konkursie organizowanym przez Photo Magazine. To zdjęcie widzicie pierwsze w Galerii. Z Janem Monkiewiczem znamy się także z Plenerów Migawki, bardzo często używa różnych kreacyjnych technik fotograficznych, bawi się formą - i treścią. Rozmawiamy o tym w tej Migawce. A w pierwszej części audycji krótka relacja z wernisażu wystawy "Ucieczka od sacrum" Jana Svo - pod tym pseudonimem ukrył się szczeciński twórca Grzegorz Czarnecki. Rozmawiała z nim Paulina Zaremba z redakcji Trochę Kultury, całą relację odsłuchacie właśnie w tej audycji.
MIGAWKA-Program z 09.01.22
Nikogo już chyba nie dziwi, że w nowoczesnym radiu strona multimedialna tego przedsięwzięcia jest niezwykle ważna. Funkcję fotoreportera w Radiu Szczecin od kilku lat pełni Robert Stachnik. Nie raz w Migawce gościł, teraz jest okazja, aby rozmawiać o zdjęciach, które Robert zrobił w 2021 roku. Zazwyczaj (nie licząc sportu naturalnie) z obiektywem szerokokątnym, przeważnie blisko fotografowanych ludzi i sytuacji. W akapicie pod audycją kilka kadrów, które Robert wybrał do tej audycji. Na końcu rozmawiamy też o bezlusterkowej rewolucji.
MIGAWKA-Program z 02.01.22
Pierwszy raz odwiedziliśmy to miejsce z mikrofonem ponad pięć lat temu. Wtedy jeszcze szczeciński fotografik startował ze swoim pomysłem, aby przypomnieć fotograficzny klimat rodem z początku XX wieku. Bardzo ciekawie zresztą o Atelier opowiada w reportażu naszej redakcyjnej koleżanki Małgorzaty Frymus - tu odsłuchacie ten materiał. A w Migawce Andrzej "Graba" Grabowiecki mówi między innymi co działo się w jego fotograficznej pracowni w 2021 roku. I jakie ma plany - bo, ku naszej radości, wygląda na to, że to miejsce będzie coraz mocniej zaznaczało swoją obecność na artystycznej mapie Szczecina.