Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2021 - Migawka
MIGAWKA-Program z 31.10.21
W pierwszej części tej audycji - zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia - wracamy do wydarzeń czwartku, 21 października. Byliśmy na dwóch wernisażach i w tej Migawce opowiadamy o wystawie szczecińskiego okręgu Związku Polskich Artystów Fotografików, w ich galerii na wydziale elektrycznym ZUT-u. To zdjęcia Romana Kaszyńskiego, ekspozycję nazwano "Wspomnienia". Opowiada o niej przyjaciel twórcy, szczeciński fotoreporter Jerzy Undro. A w drugiej części programu spotykamy się z Grzegorzem Mikołajczykiem z Fotoklubu Zamek. I właśnie z Fotoklubem oraz Grzegorzem zapraszamy na przyszłotygodniowy, jesienny spacer "Doliną Siedmiu Młynów". Spotkamy się tu. Szczegóły poniżej, w dziale Aktualności Migawki i oczywiście w tej audycji.
MIGAWKA-Program z 24.10.21
W pierwszej części audycji relacjonujemy, co wydarzyło się w czasie premiery albumu "Wodny Szczecin". To kolejna publikacja sygnowana przez Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne. Wernisaż odbył się w Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni. Tak się też złożyło, że nałożyły się dwa wernisaże i już możemy zapowiedzieć, że w audycji za tydzień posłuchacie relacji z wystawy, którą otworzył szczeciński oddział ZPAF. W drugiej części tej Migawki zapraszamy do krótkiego omówienia fotografii, które zrobiliście na 137. Plenerze Fotograficznym "Malujemy światłem Migawkę". Zabawa była naprawdę dobra. Poniżej kilka wybranych kadrów, a niezmiennie polecamy całą Galerię.
MIGAWKA-Program z 17.10.21
Działo się... Po pierwsze, pan redaktor się spóźnił, czy raczej tak się kończy zmienianie godziny na ostatnią chwilę... Ale ostatecznie się udało. Dzięki energii Cezarego Dubiela i wsparciu Andrzeja Czapiewskiego z Fotograficznej Grupy Twórczej "Kontur" udało się "malować światłem". Dosłownie: aparaty na statywach, długie czasy naświetlania - i światła, odbicia, w kadrach rejestrowane. To relacja z tego, co działo się w sobotę 16 października. Wiele spontanicznych reakcji, a przede wszystkim uśmiech i dobra zabawa. Okazało się, że wcale to "malowanie światłem" nie takie straszne, jakby się mogło wydawać.
MIGAWKA-Program z 10.10.21
Tym razem postanowiliśmy w Migawce zorganizować spotkanie, aby poćwiczyć fotograficzny warsztat. Bo technika "malowania światłem" jest znana - i przez naszego gościa, szczecińskiego fotografika Cezarego Dubiela, często praktykowana. Wieczorna pora, aparat na statywie, długie czasy naświetlania - i my, malujący światłami wzory utrwalane przez matrycę aparatu. Opowiadamy o tym w Migawce i - jak się okazuje - wcale nie musi to być tak skomplikowane, jakby się mogło wydawać. Poniżej widzicie kilka prac "namalowanych światłem" w czasie warsztatów prowadzonych w Świnoujściu przez Fotograficzną Grupę Twórczą "Kontur". I zapraszamy w sobotę 16 października na godzinę 19, przyjdźcie na szczecińskie Wały Chrobrego.
MIGAWKA-Program z 03.10.21
W poszukiwaniu pomysłów i inspiracji do organizacji kolejnego jesiennego spotkania w ramach Plenerów Migawki zagłębiliśmy się w archiwum audycji. Przez 13 lat istnienia programu praktycznie co roku próbowaliśmy swoich sił w brązowo, żółto, czerwonych barwach. Jesień na fotografiach potrafi wyglądać pięknie. Pomyślcie też, gdzie moglibyśmy pójść - może pojechać? - w tym roku. Sprzyjająca aura do takich kadrów tuż tuż - a w tym programie zapraszamy na sentymentalną podróż przez lata wydawania Migawki, przypomnijcie sobie, jak to u nas na Plenerach Migawki bywało.