Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2021 - Migawka
MIGAWKA-Program z 26.09.21
Jak sam pisze o swojej wystawie: "Zawód rybaka jak rzadko który jest wrośnięty w tożsamość Dąbia. W lokalnej społeczności prawie każdy miał styczność z tym zawodem. Nie ma chyba osoby korzystającej z Jeziora Dąbie i jego okolic, która nie przepływałaby obok sieci czy też łodzi z pracującymi rybakami. Mimo to mało kto zdaje sobie sprawę, ile wysiłku mentalnego i fizycznego wkładają w swoją pracę osoby wykonujące tan zawód". W tej Migawce rozmawiamy z autorem wystawy "Dąbscy rybacy" Boguszem Borkowskim. Tę ekspozycję od 27 września przez trzy tygodnie będziecie mogli oglądać w Klubie Delta - filii Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie.
MIGAWKA-Program z 19.09.21
Zgodnie z tytułem audycji, w tym programie na początek kilkuminutowa relacja z naszego spotkania w ubiegłą niedzielę 12 września. Pogoda "wisiała na włosku", nawet w pewnym momencie pokropiło - ale ostatecznie wszyscy, którzy się zgłosili, mogli spróbować swoich sił w operowaniu dronem. Humory dopisały - także dzięki świetnej i profesjonalnej opiece Jakuba Śledziowskiego i Tomasza Wojtalika z akademialatania.pl. Dziękujemy im za organizację tego spotkania i zaangażowanie. W drugiej części audycji parę słów na temat nadesłanych przez Was fotografii. Akurat w tym Plenerze Migawki - paradoks - fotografia nie była najważniejsza, chodziło oczywiście o zapoznanie się z dronami, ale cieszy, że mimo to udało się Wam uchwycić kilka kadrów, które zobaczycie w dziale Galeria Migawki.
MIGAWKA-Program z 12.09.21
Co prawda Światowy Dzień Fotografii świętujemy 19 sierpnia - ale ponieważ w czasie urlopów nie udało się o tym porozmawiać, to nadrabiamy zaległość. Gościem tej Migawki jest szczeciński fotografik, wykładowca Akademii Sztuki, słyszany już niegdyś w tej audycji Paweł Kula. Który dowodzi, że żyjemy w bardzo ciekawych czasach 182 lata po oficjalnie ogłoszonym powstaniu fotografii. Nie tylko cyfrowa rewolucja (lustrzanki i bezlusterkowce), ale i stosowanie analogowych technik we współczesny sposób - doprawdy, ciekawe to czasy dla naszej ulubionej sztuki. Można i spróbować anthotypii, a "eksperymentalne" techniki analogowe są dostępne jak nigdy dotąd (w rozmowie wspominamy sklepy, możecie sprawdzić tu, tu czy tu i tu).
MIGAWKA-Program z 05.09.21
W pierwszej części audycji zapraszamy do posłuchania rozmowy z Andrzejem Czapiewskim. Członek Fotoklubu Zamek i Fotograficznej Grupy Twórczej "Kontur" właśnie otworzył swoją pierwszą autorską wystawę, zatytułowaną "Od Czapy". Możecie ją oglądać w Zamku Książąt Pomorskich. W drugiej części tej Migawki rozmawiamy ze szczecińskim fotografikiem Cezarym Dubielem. Już w następną niedzielę 12 września, razem ze szczecińską Akademią Latania spróbujemy swoich sił w fotografii z drona. Cezary Dubiel od pół roku jest użytkownikiem takiego sprzętu i dzieli się uwagami dotyczącymi codziennej pracy z tym urządzeniem.