Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2021 - Migawka
MIGAWKA-Program z 25.04.21
Impulsem do zaproszenia fotoreportera Tygodnika Podhalańskiego do audycji był jego sukces w fotograficznym konkursie Sony. Bartłomiej Jurecki zdobył wyróżnienie w sekcji Open, w kategorii "Street". I jak sam podkreśla, ulica to jest dla niego naturalne miejsce do robienia zdjęć. Oczywiście, co zauważa, nieco pomaga mu otoczenie, malownicze Zakopane, w tle majestatyczne Tatry. Ale zdjęcia same się nie robią, nasz gość tłumaczy, że bycie fotoreporterem prasowym przychodzi mu zupełnie naturalnie. Jego zdjęcia możecie zobaczyć nie tylko w Tygodniku Podhalańskim, ale także na jego stronie.
MIGAWKA-Program z 18.04.21
Bardzo dawno tego w Migawce nie robiliśmy - a, sięgając do przepastnego archiwum audycji, nie raz siadaliśmy aby obejrzeć i obgadać fotografie, jakie zdobywały laury w prestiżowych konkursach. I skoro ostatnio poznaliśmy wyniki Sony World Photography Awards, wspólnie ze szczecińskim fotografikiem Cezarym Dubielem zadumaliśmy się nad galerią wyróżnionych i nagrodzonych. Co dawno się w Migawce nie działo. Zresztą, mamy także zwycięzców World Press Photo - ale tu polecamy i odsyłamy do niedawnej rozmowy z Karoliną Jonderko. Właśnie zdobyła drugie miejsce za projekt długoterminowy.
MIGAWKA-Program z 11.04.21
W trudnym czasie pandemii, bardzo niełaskawym, dla wszelakich fotograficznych aktywności, miło zapowiedzieć w tym programie dwa wydarzenia, które odbędą się w Szczecinie. Na pierwsze o którym mówimy w audycji zaprasza Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne, na ich facebookowym fanpage szukajcie szczegółów wydarzenia "Tomek Skrzypczak - Tanzania". A programie rozmawiamy właśnie z autorem zdjęć z Afryki. W drugiej części programu Marta Płachta z Fotoklubu Zamek zaprasza na wystawę "Lizbona. Portugalskie Serce". Możecie zobaczyć te zdjęcia na stronie Zamku Książąt Pomorskich, wierzymy, że będzie też okazja zobaczyć je w holu tej instytucji.
MIGAWKA-Program z 04.04.21
Gdy niespełna rok temu rozmawialiśmy z Tomaszem Lazarem, jego "Notatki z pustki" zdobywały laury krajowego Grand Press Photo. Teraz na ten długoterminowy projekt zwrócili uwagę jurorzy Sony World Photographic Awards. To był oczywiście przyczynek do rozmowy z fotografikiem, który ze Szczecina przeniósł się do Warszawy. Także o tym rozmawiamy w tej Migawce, choć naturalnie punktem wyjścia jest wspomniany cykl "Voids Diary". Dlaczego autor zastosował taką a nie inną obróbkę tych zdjęć, jak zmienia się nasza "kowidowa" rzeczywistość w obiektywie naszego Gościa - zapraszamy do wysłuchania tej rozmowy.