Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2021 - Migawka
MIGAWKA-Program z 31.01.21
To jest temat-rzeka, temat, który nigdy nie zostanie rozstrzygnięty: jaki aparat kupić i dlaczego. Oczywiście zawodowcy, zaawansowani amatorzy fotografii potrafią sobie z tym zadaniem poradzić - i bronić (czasami w ożywionych dyskusjach) właśnie takiego, a nie innego wyboru. Ale my ze szczecińskim fotografikiem Cezarym Dubielem tę audycję adresujemy do osób, które po raz pierwszy stanęły przed tym dylematem. Jaki aparat kupić? Czy lepszy obiektyw? Ile właściwie muszę wydać? Co właściwie chcę fotografować? Nie, nie ma szans na jedną, ostateczną, wiążącą odpowiedź - ale próbujemy...
MIGAWKA-Program z 24.01.21
Tradycyjnie spotykaliśmy się z nimi pod koniec każdego roku. Na wystawie szczecińskich fotoreporterów w Muzeum Techniki i Komunikacji była okazja porozmawiać, obejrzeć kadry, które wybrali po 12 miesiącach codziennej pracy z aparatem. Cóż, skoro nie udało się tej tradycji dopełnić, to chociaż można zadzwonić i zapytać: co słychać? Tym razem rozmawiamy z fotoreporterem Polskiej Agencji Prasowej, laureatem wielu konkursów Marcinem Bieleckim. Jak opowiada nasz gość, czas pandemii potrafi zaowocować kadrami, które w normalnych czasach być może by nie powstały. Zdjęcia o których - między innymi - rozmawiamy, widzicie poniżej.
MIGAWKA-Program z 17.01.21
Ciężko cokolwiek planować w dzisiejszych, "koronawirusowych" czasach. Czekacie zapewne na kolejny Plener Migawki - ale do wnętrza nie zaprosimy, a pogoda bardzo niepewna. Więc, na razie, czekamy. Co ciekawe, w podobnej sytuacji jest bardzo prężnie działająca w Szczecinie grupa Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego. Ubiegły rok bardzo udany, wystawy, wydawnictwa - a teraz, znak zapytania, jak to będzie w 2021 roku wyglądało. Staramy się w Migawce prezentować działalność lokalnych twórców i grup fotograficznych, tym razem rozmawiamy z prezesem STF-u Tomaszem Seiderem.
MIGAWKA-Program z 10.01.21
Wieczornym zdjęciem szczecińskich "Dźwigozaurów" z pełnią księżyca w tle zdobył II miejsce w kategorii "Professional Architecture, Industrial” prestiżowego konkursu International Photography Awards. Oraz wyróżnienie w Paryskim Konkursie Fotografii PX3 2020. Tyle, że to było jeszcze jesienią, gdy napisaliśmy do fotografika prośbę o kontakt. Ostatecznie, udało się do Mateusza Górnego dodzwonić na początku roku 2021. Więc posłuchacie rozmowy z twórcą o sympatii do fotografii krajobrazowej czy jak zrobił wspomniane nagradzane zdjęcie. Stronę internetową Mateusza Górnego znajdziecie tutaj (warto też zerknąć w zakładkę "Blog"). Jeżeli kogoś zainteresowałaby aplikacja (płatna) o której fotograf wspomina w rozmowie to możecie o niej poczytać tutaj.