Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2019 - Migawka
Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
MIGAWKA-Program z 24.02.19
Dzięki uprzejmości prezesa spółki Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Tomasza Lachowicza oraz pomocy rzecznika tejże Wojciecha Jachima sobotnie przedpołudnie 23 lutego spędziliśmy fotografując EcoGenerator (potocznie zwany spalarnią). W tej Migawce relacja z tego wydarzenia. Przypomnijmy, że z pierwszą grupą spotkaliśmy się o godzinie 10, kolejna weszła o godzinie 12. Zdjęcia oczywiście zobaczycie w Galerii Migawki w przyszłą niedzielę, a teraz posłuchajcie, jak było. Nie jest to długa Migawka, ale możecie też obejrzeć film, jaki przygotował Mateusz Papke z redakcji On-line Radia Szczecin. Aha - jeżeli macie ochotę udostępnić zdjęcia także naszemu gospodarzowi, piszcie do Wojciecha Jachima na wjachim@zuo.szczecin.pl
MIGAWKA-Program z 17.02.19
W trakcie 8 Przeglądu Filmów o Górach O! Góry odbył się wernisaż wystawy fotograficznej "Nanga Parbat" o polskiej wyprawie na ten ośmiotysięcznik w 1985 roku. Oglądamy tam kadry uchwycone przez samych himalaistów, między innymi Jerzego Kukuczkę czy Tadeusza Piotrowskiego. Jego żona, Danuta Piotrowska przygotowała książkę na ten temat i część zdjęć pokazała na wspomnianej wystawie w galerii szczecińskiego oddziału ZPAF na wydziale elektrycznym ZUT-u (zerknijcie na stronę autorki ). Była okazja, aby porozmawiać na temat wypraw w najwyższe góry na Ziemi, o emocjach - wreszcie, o fotografii, która pokazuje z czym muszą się zmierzyć śmiałkowie w drodze na szczyt.

UWAGA - określona została data wysyłania zgłoszeń na 118 Plener Migawki (do środy 20 lutego do godziny 12), szczegóły także w Aktualnościach na stronie audycji.
MIGAWKA-Program z 10.02.19
Tym razem będziemy ćwiczyć fotografię industrialną. Dzięki uprzejmości pana Tomasza Lachowicza, prezesa miejskiej spółki Zakład Unieszkodliwiania Odpadów i pomocy rzecznika firmy Wojciecha Jachima będziemy mieli możliwość zrobienia zdjęć Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów (spalarni) na Ostrowie Grabowskim w Szczecinie. W tej audycji więcej o tym, jak wygląda praca Zakładu, gdzie możemy liczyć na ciekawe industrialne kadry - i na co zwrócić uwagę w trakcie fotografowania. A niżej, w dziale Aktualności na tej stronie, znajdziecie szczegółowe informacje - przeczytajcie uważnie, mówimy też o tym w audycji.
MIGAWKA-Program z 03.02.19
Dzięki uprzejmości Agnieszki Kuchcińskiej-Kurcz mogliśmy odwiedzić świętujące 3. rocznicę powstania Centrum Dialogu Przełomy. Wszystkie zdjęcia oczywiście niżej na tej stronie w dziale Galeria Migawki - a w audycji tradycyjnie omówienie wybranych kadrów z każdego zestawu, który wysłaliście do redakcji. W tej audycji gościmy także Marka Kalisińskiego, szczecińskiego fotografa, którego zdjęcia są częścią książki Radosława Sikory "Husaria. Duma polskiego oręża". Nasz gość wyspecjalizował się w robieniu zdjęć odtwórcom historycznym ( rozmawialiśmy już zresztą o tym w Migawce przy okazji jednego z Plenerów Migawki). I jeszcze fragment Rozmowy pod krawatem z wieloletnim fotoreporterem PAP Jerzym Undro (całość znajdziecie tutaj ).