Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2019 - Migawka
MIGAWKA-Program z 27.01.19
Dzięki uprzejmości Agnieszki Kuchcińskiej-Kurcz z Muzeum, mogliśmy sprawdzić swoje fotograficzne umiejętności w warunkach niczym na przedstawieniu teatralnym. Ciemne wnętrze, punktowe oświetlenie - stanowczo, albo statyw, albo bardzo wysoka czułość matrycy były wymagane. Jak sobie poradziliśmy, o zdjęciach porozmawiamy za tydzień (niżej na stronie w Aktualnościach informacje gdzie, kiedy i ile zdjęć przysłać do naszej redakcji po Plenerze Migawki). W tej audycji posłuchajcie krótkiej relacji z naszego spotkania. A wcześniej zaproszenie na wystawę Fotoklubu Szczecin. Świętują 10-cio lecie powstania i z tej okazji wystawili swoje prace w bibliotece głównej ZUT-u, ekspozycja zatytułowana jest "Masz Misz Masz".
MIGAWKA-Program z 20.01.19
Tym razem pójdziemy fotografować miejsce, w którym ekspozycja opowiada o najnowszej, niełatwej historii Szczecina. Miasta niepokornego, które nie raz powstało przeciwko komunistycznej dyktaturze czasów PRL-u. Centrum Dialogu Przełomy pod placem Solidarności w Szczecinie to Muzeum, które warto zobaczyć. A dzięki uprzejmości Agnieszki Kuchcińskiej-Kurcz z Centrum, tym 117. Plenerem Migawki włączymy się w obchody 3. rocznicy powstania tej placówki. Rozmawiamy tym, jak będzie w przyszłą sobotę 26 stycznia, o godzinie 10, gdy spotkamy się przed Centrum Dialogu Przełomy - na pewno warto mieć ze sobą statywy. Oraz przystanąć, by obejrzeć wystawę Jerzego Undro, byłego fotoreportera PAP, którego zdjęcia są właśnie prezentowane w Centrum.
MIGAWKA-Program z 13.01.19
Punktem wyjścia do naszej rozmowy był Nowy Rok - czy raczej ten zwyczaj robienia sobie noworocznych obietnic. Jedną z nich może być - na przykład - złożenie sobie solennego przyrzeczenia, że w tym roku będę robić więcej zdjęć! No cóż - mój gość, Anna Niemiec - nie musi takich obietnic sobie składać, bo cały czas chodzi po Szczecinie i robi naprawdę bardzo udane zdjęcia. Posłuchajcie naszej rozmowy, między innymi o motywacji do codziennej, fotograficznej pracy. A doprawdy znakomite zdjęcia Gościa Migawki kadry możecie oglądać między innymi na profilu fejsbukowym Lubię Szczecin - fotografia Anna Niemiec.

Aha - wiem, że czekacie na informacje o kolejnym Plenerze fotograficznym Migawki - pracuję nad tym, z racji bardzo niepewnej pogody fotograficzny spacer nie wchodzi w grę, więc muszę brać pod uwagę miejsca w których nie zmarzniemy. I mam nadzieję, że wkrótce będę miał dobre informacje, o czym oczywiście nie omieszkam powiedzieć w kolejnych programach.
MIGAWKA-Program z 06.01.19
Jeżeli słuchaliście programu tydzień temu, to jak wiecie - a jeżeli nie wiecie, to niniejszym już wyjaśniam (zresztą, bez problemu sprawdzicie to też na tej stronie audycji) - że zapowiedziałem drugą część podsumowania minionych 12 miesięcy w Migawce. Tydzień temu przypomniałem, co działo się na Plenerach Migawki, czyli naszych otwartych fotograficznych spotkaniach - dzisiaj posłuchajcie gości, którzy w 2018 pojawili się w programie. Rozmawialiśmy i o fotografii koncertowej, sportowej, reportażowej, artystycznej - była okazja odwiedzać wernisaże, czyli - działo się!