Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2018 - Migawka
MIGAWKA-Program z 29.04.18
Właściwie sam tytuł w zupełności wystarczy za opis: trzeba przyznać, że sporo osób - w końcu to centrum miasta - zauważyło naszą grupę z aparatami, która wchodziła na plac budowy Nowego Posejdona nieopodal Bramy Portowej w Szczecinie. Taką okazję mieliśmy dzięki pomocy Mieszka Czarneckiego, przedstawiciela firmy, która buduje ten reprezentacyjny kompleks biurowo-hotelowo-handlowy - dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację naszego 109. Pleneru. Każdy chętny mógł przyjść - ci co byli - wysyłajcie zdjęcia (wszelkie szczegóły w Aktualnościach poniżej tej strony) - a kto nie był, posłuchajcie.
MIGAWKA-Program z 22.04.18
Pogoda dopisała, humory również, zawodnicy walczyli ze swoim i słabościami - a my próbowaliśmy okiełznać sprzęt... Było i panoramowanie, i zoomowanie - aby uchwycić dynamiczne zdjęcia sportowe na 108. Plenerze Migawki w czasie zawodów rowerzystów górskich Trzy Wieże XC . Jak mogli się przekonać uczestnicy naszego Pleneru Migawki, niełatwa to fotografia. Zdjęcia omawiane w audycji znajdziecie w tym akapicie, poniżej - całość (jak zawsze polecamy) w Galerii Migawki. Ale mamy też ogromną przyjemność zaprosić na 109. Plener Migawki. Dzięki uprzejmości spółki Porto i jej przedstawiciela Mieszka Czarneckiego - dziękujemy za zaproszenie! - będziemy mogli zrobić zdjęcia na budowie Nowego Posejdona w samym centrum Szczecina. Posłuchajcie jednakże uważnie audycji, bo to spotkanie musimy dobrze skoordynować i przygotować - podzielić się na grupy, i tak dalej. Spotykamy się 28 kwietnia w sobotę - szczegóły w audycji i na stronie w Aktualnościach - sprawdźcie i koniecznie uważnie zapoznajcie się z informacją, co i jak.
MIGAWKA-Program z 15.04.18
W pierwszej części audycji zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Cezarym Dubielem. Jeden z najbardziej utytułowanych fotografików w Polsce pokazuje swoją najnowszą wystawę "Strefa wyobraźni" w bibliotece ProMedia w Szczecinie. Do studia Migawki przyszli Bogusz Borkowski, Bodek Macal i Piotr Wolski ze Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego. W roku 65-lecia istnienia bardzo dużo się u nich dzieje i nasza rozmowa dotyczyła właśnie obchodów tego jubileuszu. A na koniec parę słów o ekspozycji w szczecińskiej Filharmonii - dzięki uprzejmości radiowej koleżanki Małgorzaty Frymus (rozmowa również w magazynie Trochę Kultury) - w tej Migawce także uznany twórca Szymon Brodziak . Jego ekspozycję czarno-białych zdjęć można oglądać właśnie w Szczecinie.
MIGAWKA-Program z 08.04.18
Chłody się skończyły, wychodzimy w plener i na Plener. Plener Migawki naturalnie. Po raz kolejny będzie okazja odwiedzić malownicze okolice Jeziora Szmaragdowego w Szczecinie. Ale tym razem będzie okazja poćwiczyć fotografię sportową. Otóż w najbliższą niedzielę 15 kwietnia odbędą się tam zawody kolarstwa górskiego: Trzy Wieże XC, Zachodniopomorski Puchar MTB. W wyścigu głównym pojedzie 80 zawodników - opowiada w audycji organizator imprezy Bartosz Licznerski. Szczegóły dotyczące zawodów znajdziecie na ich stronie . Na 108. Plenerze spotykamy się za tydzień, w niedzielę 15 kwietnia o godzinie 12 przy moście na Jeziorze Szmaragdowe (w audycji z początku mowa o innej godzinie, ale obowiązująca jest 12)
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Spokoju i Zdrowia!

I udanych zdjęć Martwej Natury z Zajączkiem (i Jajkiem)!

A w ramach Prima Aprilis spróbujcie sami zrobić sobie swoją audycję, tak dla żartu...

Pozdrawiam, do usłyszenia w Migawce za tydzień.

Andrzej Kutys, Migawka Radio Szczecin