Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2018 - Migawka
MIGAWKA-Program z 28.01.18
Na wstępie wypada podziękować wszystkim pracownikom Archiwum Państwowego w Szczecinie za to, że poświęcili nam swój wolny czas i za życzliwość dyrektora Krzysztofa Kowalczyka. Posłuchacie relacji, wygląda na to, że uczestnicy naszego 106. Pleneru Migawki naprawdę dobrze bawili się fotografując w gmachu w centrum Szczecina. Starodruki, detale zabytkowych szaf, wreszcie, sam budynek - bardzo jesteśmy ciekawi, jakie zdjęcia przyślecie do naszej Galerii Migawki. Więc, wywołując zdjęcia w cyfrowej ciemni, obrabiając i przygotowując do wysyłki, posłuchajcie tej relacji. A jeżeli ktoś nie był - nic straconego, przecież będą kolejne Plenery Migawki!
MIGAWKA-Program z 21.01.18
Dzięki uprzejmości dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie Krzysztofa Kowalczyka, pomocy Igi Bańkowskiej z Archiwum i innych pracowników tej instytucji, będziemy mogli odwiedzić gmach przy Jagiellońskiej w Szczecinie z aparatami w ręce. Jak tam jest - posłuchajcie długiej relacji i opowieści o tych wyjątkowych aktach, dokumentujących naszą przeszłość. W tej audycji także zaproszenie na dwie świetne wystawy - jedna w Galerii ZPAF na Wydziale Elektrycznym ZUT-u, tam swoje zdjęcia pokazał Tomasz Lazar. Druga ekspozycja do obejrzenia w szczecińskiej filharmonii, to prace Marcina Zaborowskiego. Naprawdę warto - w tej Migawce oczywiście rozmawiamy z obydwoma twórcami.
MIGAWKA-Program z 14.01.18
Od kilku lat można spotkać go praktycznie na większości koncertów, jakie odbywają się w Szczecinie. Hubert Grygielewicz - jak sam o sobie mówi - po prostu lubi muzykę. Pretekstem do rozmowy było otwarcie wspólnej wystawy z Piotrem Nykowskim, oczywiście obaj pokazali zdjęcia koncertowe. A że Piotr dopiero co gościł w Migawce, więc razem Hubertem Grygielewiczem pogadaliśmy o jego pasji. Poza tym, w Migawce zaproszenie na 106. Plener Fotograficzny Migawki. Wysyłajcie swoje zgłoszenia na migawka@radioszczecin.pl - oczywiście spotkanie jest otwarte, ale ponieważ Archiwum Państwowe w Szczecinie jest miejscem specyficznym, to chcemy mieć informację, ile osób przyjdzie na Plener Migawki. A wszelkie szczegóły dotyczące naszego spotkania podamy w przyszłej audycji.
MIGAWKA-Program z 07.01.18
Zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, zgodnie z tytułem tej audycji... Jeszcze raz, ostatni, słuchamy podsumowania ostatnich 12 miesięcy. Sporo w tej Migawce będzie materiałów, jakie udało się nagrać podczas Plenerów Migawki - nie zabraknie relacji z okrągłego, setnego spotkania. A jeżeli przegapiliście audycję z zeszłego tygodnia - część pierwszą - to zacznijcie od tamtego nagrania i później naturalnie publikowana niniejszym część druga. A za tydzień "ruszamy do boju" - kolejne Plenery, kolejni Goście czekają...