Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2016 - Migawka
MIGAWKA-Program z 27.11.16
STF to grupa fotograficzna od lat funkcjonująca w mieście i mocno w nim zakorzeniona. Nie dziwi więc temat ich kolejnej wystawy w Starej Komendzie Browar - to "Bramy szczecińskich kamienic". Zresztą, tam się regularnie spotykają, więc oprócz rozmowy o tym, jak powstały te zdjęcia, była też okazja do pytania, co nowego w STF-ie. I wygląda na to, że będzie się działo. Na spotkanie z Migawką przyszło kilku członków stowarzyszenia, w programie wystąpili: Bodek Macal, Monika Więcław, Piotr Wolski, Bogusz Borkowski, Joanna Michniewicz, Michał Kundera, Magda Seredyńska i Tomasz Seidler.
MIGAWKA-Program z 20.11.16
Zarabiać na sprzedaży swoich zdjęć - takie marzenie w dzisiejszych czasach nie jest aż tak łatwe do realizacji, ale bynajmniej nie niemożliwe. Można spróbować na przykład "wrzucić" swoje kadry do tak zwanych "stocków", banków zdjęć. Nasz gość, Ryszard Filipowicz, dyrektor kreatywny agencji Oskar Wegner ma w tym sporo doświadczenia. Oczywiście tematu nie wyczerpujemy, tu polecamy samodzielne studia, ale staramy się powiedzieć, co warto wiedzieć na początek. Potrzeba na pewno dużo cierpliwości, uporu, chwilami twardej skóry i systematyczności. A później zapraszamy na 95. Plener Migawki - "Cuda na szczecińskich fasadach". Tytuł zaczerpnięty z książki Michała Rembasa (wkrótce wychodzi druga część) - i Michał był na tyle uprzejmy, że spotka się z nami, pokaże nam te cuda i o nich opowie. Szczegóły w audycji i poniżej, w dziale Aktualności.
MIGAWKA-Program z 13.11.16
Tego szczecińskiego fotografika gościmy w Migawce w tym roku trzeci raz, bo i też trzy wystawy zaprezentował. Ta ostatnia w Starej Rzeźni, zatytułowana "Pamięć miasta w twarzach". To naprawdę bardzo ciekawe portrety, nie robione bynajmniej według jednego wzorca: zdjęcia, powiedzmy, klasyczne w gatunku, ostre, nieostre, chwilami wydawałoby się przypadkowo kadrowane, plany bliskie, dalekie, ba - chwilami modele nawet nie patrzyli w obiektyw. O tym wszystkim rozmawiamy w Migawce, także o całym, trwającym już ponad 20 lat projekcie, którego bynajmniej jeszcze Andrzej Łazowski nie skończył.
MIGAWKA-Program z 06.11.16
Światowej sławy operator filmowy Sławomir Idziak prowadził w Szczecinie warsztaty ze studentami i dzięki uprzejmości Rafała Bajeny z instytucji Film Serwis, była okazja aby porozmawiać z tym wybitnym artystą. Chociaż fakt - Sławomir Idziak od lat jest pochłonięty filmem, to mimo wszystko udało się namówić go także na kilka słów o zdjęciach czy związkach fotografii i filmu. A poniżej oczywiście widzicie wybrane zdjęcia po naszym ostatnim jesiennym 94. Plenerze Migawki w Parku Żeromskiego. W dziale Galeria cała ekspozycja, polecamy, o wybranych kadrach mówimy w audycji.