Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2016 - Migawka
MIGAWKA-Program z 25.09.16
Impulsem do zaproszenia fotografa dzikiej przyrody do Migawki była informacja, że na dopiero co zakończonych targach Photokina w Kolonii można było oglądać zdjęcia także Mateusza Piesiaka. Ale usłyszeliśmy o nim już dużo wcześniej, gdy podziwialiśmy kadry, jakimi zdobywał laury na niezwykle prestiżowym konkursie Wildlife Photographer of the Year. Mateusz Piesiak ma dwadzieścia lat a w jego fotograficznej "cefałce" doprawdy imponująca liczba nagród i wyróżnień. Ale nie o tym rozmawiamy w głównej mierze - a raczej o urokach fotografowania dzikiej przyrody. O wstawaniu przed 3 rano, budowaniu czatowni i - w zamian - oglądaniu doprawdy niesamowitych widoków, które można też podziwiać na stronie autora. Na koniec parę słów o kolejnych Plenerach Migawki - więcej szczegółów poniżej, w Aktualnościach - pewne jest to, że w październiku spotkamy się aż dwa razy!
MIGAWKA-Program z 18.09.16
Początek tej audycji prosto ze szczecińskiej Wyspy Grodzkiej naprzeciw Wałów Chrobrego - to było także przywitanie uczestników 92. Pleneru Fotograficznego "Żeglarski Szczecin". Ktoś rzucił, że temat bardzo trudny, ale zajrzyjcie do Galerii Migawki poniżej na stronie, żeby się przekonać, że uczestnicy naszego spotkania dobrze sobie z nim poradzili. Kadry, o których mówimy w audycji, zajdziecie w tym akapicie. W drugiej części Migawki rozmowa z fotografem ze Szczecina. Kamila Kozioł współpracuje między innymi ze szczecińską Filharmonią, robi zdjęcia od lat - a jak sama przyznaje, poczuła, że czas na własną stronę internetową - takie wyjście do ludzi, żeby pokazać swoją pracę. Między innymi o tym rozmawiamy w audycji.
MIGAWKA-Program z 11.09.16
Jak wyjść obronną ręką w sytuacji, która fotografowaniu nie sprzyja? Punktem wyjścia do wspólnych rozważań z Piotrem Sawińskim z redakcji on-line Radia Szczecin, była ostatnia nasza służbowa wyprawa do stolicy Ukrainy Kijowa. Mieliśmy zadanie: zrobić zdjęcia i film. Ale warunki były takie sobie - paradoksalnie, upał i słońce. Dlaczego to niedobre okoliczności, jak sobie z nimi poradzić - o tym rozmawiamy w tej Migawce. A tak przecież bywa, gdy - dajmy na to - zwiedzamy turystycznie z rodziną i nie ma czasu na wyczekanie odpowiednich warunków. Z drugiej strony, można przecież pojechać na fotograficzną wyprawę. Cezary Dubiel z Fotograficznej Grupy Twórczej Kontur wyruszył z przyjaciółmi na czeskie Morawy. To była naprawdę przygotowana ekspedycja, posłuchajcie, na co zwrócić uwagę, aby przywieść z takiego wyjazdu dobre zdjęcia. Kadry Andrzeja Kutysa z Kijowa zobaczycie w tym akapicie - galerię udostępnioną przez Cezarego Dubiela prezentujemy poniżej w Galerii Migawki.
MIGAWKA-Program z 04.09.16
W tej Migawce dwóch gości: na zakończonych niedawno Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro był jeden fotoreporter ze Szczecina. Wyjazd Andrzeja Szkockiego z Głosu Szczecińskiego w Migawce zapowiadaliśmy - a skoro wrócił z Brazylii, to oczywiście nie mogliśmy go nie zaprosić powtórnie, aby podzielił się swoimi wrażeniami z tej gigantycznej sportowej imprezy. Za to prace drugiego naszego gościa fotografowaliśmy na jednym z plenerów, "Street Art". Jest znany pod pseudonimem Lump i chociaż - jak sam o sobie mówi - jest przede wszystkim "graficiarzem", to skończył ASP na kierunku fotografia. I zbudował gigantyczną kamerę otworkową. Dlaczego, między innymi o tym rozmawiamy w tej audycji. A także zapowiadamy, kolejny 93. Plener Migawki.