Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2016 - Migawka
MIGAWKA-Program z 29.05.16
W tym programie obiecany już wcześniej (rozmówca był zagranicą) wywiad z laureatem najważniejszej polskiej nagrody za zdjęcie prasowe. Dawid Zieliński wygrał Grand Press Photo 2016 - i wygrał niespodziewanie dla siebie. Dlaczego? Bo chociaż zdjęcia robi od kilku lat, z typową "fotoreporterką" zmierzył się dopiero teraz - i od razu zdobył prestiżowe laury. Jak to się w ogóle stało, że jego prace mogły w ogóle wystartować w Grand Press Photo, gdzie można oglądać inne prace Dawida Zielińskiego, między innymi o tym mówimy w tej Migawce.
MIGAWKA-Program z 22.05.16
Czas na podsumowanie 88. Pleneru Migawki - zdjęcia naszych słuchaczy obejrzał fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej Marcin Bielecki. Sport jest jednym z tematów, jakie ma - jak to się mówi - w obowiązkach. Oprócz tego, że dzieli się spostrzeżeniami a propos naszych kadrów z 70. lecia klubu Arkonia Szczecin, to jeszcze podpowiada, na co powinniśmy zwrócić uwagę robiąc takie zdjęcia. A tak w ogóle, to już zapowiadamy i zapraszamy na 89. Plener Migawki - do Starej Rzeźni, w przyszłą niedzielę. O szczegółach opowiada Wojtek Kowalski z Zachodniopomorskiego Klubu Przyjaciół Kolei, będziemy fotografować miniaturowe kolejki. A dzięki pomocy Sigma ProCentrum Szczecin będziecie mogli wypożyczyć obiektywy makro. Oprócz tego zapraszamy na dwie wystawy: Karolina Jonderko opowiada o konkursie BZ WBK Press Photo w Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki. A Jerzy Undro prezentuje "Łyk Kaliforni" w galerii szczecińskiego oddziału ZPAF.
MIGAWKA-Program z 15.05.16
88. Plener Migawki już za nami - kto przyszedł, nie żałował: młodzi piłkarze z całej Polski, biorący udział w turnieju z okazji 70. lecia klubu Arkonia Szczecin swoim zaangażowaniem i pasją świetnie prezentowali się w obiektywach naszych aparatów. Dziękujemy Arkonii za pomoc i już za tydzień zapraszamy do oglądania zdjęć z Pleneru. Poza tym, w Migawce wizyta w Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie - tam z Jackiem Kosińskim rozmawiamy o ekspozycji "Jak zdjęcie staje się obrazem. Wystawa fotografii i aparatów z kolekcji Macieja Jasieckiego (1929-1997)". Na koniec miła niespodzianka: Andrzej Graba Grabowiecki otwiera swoją pracownię. W oryginalnym wnętrzu z końca XIX wieku są i wielkie, wspaniałe analogowe aparaty, jest i ciemnia - a przede wszystkim, jest klimat.
MIGAWKA-Program z 08.05.16
BZ WBK Press Photo to jeden z najważniejszych konkursów fotografii prasowej w Polsce. I - zgodnie z ubiegłotygodniową zapowiedzią - przedstawiamy Wam autorkę Zdjęcia Roku. Joanna Mrówka podbiła serca jury wydawałoby się zupełnie zwyczajną fotografią. Ale to tylko pozory - ten świetny kadr jest efektem lat starań i pokazuje, że wcale nie trzeba wyjeżdżać w dalekie kraje, aby zrobić interesujące zdjęcie. Chociaż - zabawne - Joanna Mrówka także para się fotografią podróżniczą. Polecamy rozmowę - a później czas na zapowiedź kolejnego, 88. Pleneru Migawki. Czas na zdjęcia piłkarzy" dyrektor sportowy Arkonii Szczecin Tomasz Brzozowski zaprasza nas na obchody 70-cio lecia klubu. Będą grali młodzi zawodnicy, będzie reprezentacja artystów - będziemy i my.
MIGAWKA-Program z 01.05.16
Na początku tej Migawki posłuchacie krótkiej relacji z naszego ubiegłotygodniowego 87. Pleneru Migawki. W zeszłą niedzielę spotkaliśmy się bladym świtem w Siekierkach (za pomoc w realizacji Pleneru dziękujemy dyrekcji Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego). Jakie zdjęcia zrobiliśmy - poniżej w tym akapicie macie kadry o których mówimy w audycji, oczywiście - jak zawsze - polecamy wszystkie zdjęcia jakie znajdziecie w Galerii Migawki. Później krótka wizyta na warsztatach Tomka Lazara i FujiFilm i krótka rozmowa o aparatach tej firmy. Wreszcie: zapraszamy na wystawy. Bardzo ciekawa ekspozycja w Galerii Libra, nostalgiczne cerkwie w obiektywie Piotra Krzyżaka - udało się też porozmawiać z Autorem. I zupełnie inne kadry jakie można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach - to ekspozycja, którą przygotował Andrzej Graba Grabowiecki. Co ma o nich do powiedzenia - posłuchajcie.