Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2016 - Migawka
MIGAWKA-Program z 31.01.16
Wystarczy zajrzeć do Galerii Migawki, aby stwierdzić, że wizyta w Willi Grawitza naprawdę Wam się podobała. Bo przysłaliście naprawdę fajne zdjęcia po ostatnim, 84. Plenerze Migawki. Wspaniale pozowali uczniowie Podstawowej Szkoły Muzycznej, świetnie zagrała sama architektura - więc chociaż pod tym akapitem macie wybrane zdjęcia o których mówię w audycji, to polecam całą Galerię, bo wybór był naprawdę trudny - Wasz może być inny. I na koniec jeszcze wizyta w Policach. Jak pamiętacie, dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Polickiej "Skarb", mieliśmy bardzo udany Plener w ruinach byłej fabryki paliw syntetycznych. A że przy tej okazji ogłosili konkurs, to gdy na murach jednego z bunkrów można obejrzeć najlepsze kadry, nie mogło Migawki tam zabraknąć.
MIGAWKA-Program z 24.01.16
Fajna atmosfera, ciekawe wnętrze, duże zainteresowanie - jednym słowem, 84. Plener Migawki w Willi Grawitza można uznać za naprawdę udany. W tej Migawce obszerna relacja z naszego spotkania. Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie obfotografowaliśmy dzięki uprzejmości dyrektor Anny Tarnowskiej i pomocy Agnieszki Piskorek. W drugiej części audycji krótkie zaproszenia na trzy różne wystawy, które można obejrzeć w Szczecinie. I tak: w Książnicy Pomorskiej ekspozycja zdjęć Grażyny Banaszkiewicz IZRAEL FOTO – TICKET. W Starej Rzeźni na Łasztowni zdjęcia Lecha Karaudy "Przyroda Morskiego Szczecina". I wreszcie w Galerii Okręgu Szczecińskiego ZPAF można oglądać zdjęcia Anny Pisuli-Mandziej "W bielach i brązach".
MIGAWKA-Program z 17.01.16
Fotografie Philipa Glassa na wystawie "Through the Glass" w szczecińskiej Filharmonii. W galerii na czwartym piętrze gmachu spotkaliśmy się z autorem tych fotoreporterskich zdjęć Bartkiem Barczykiem. Odwiedził amerykańskiego kompozytora w studiu nagraniowym w Nowym Jorku, miał tylko nieco ponad 2 godziny aby utrwalić jego pracę. Jak to wyszło, między innymi o tym rozmawiamy z Bartkiem. W drugiej części audycji odwiedzamy Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie: dzięki uprzejmości dyrektor Anny Tarnowskiej i pomocy Agnieszki Piskorek, będziemy tam fotografować już za tydzień na 84. Plenerze Migawki. Ciepło, sucho i przyjemnie w wyremontowanych wnętrzach zabytkowej Willi Grawitza, polecamy wszystkim, niezależnie od sprzętu i umiejętności! Szczegóły w audycji i poniżej - w dziale Aktualności.
MIGAWKA-Program z 10.01.16
Fotografik National Geographic już raz gościł w Migawce, spotkaliśmy się w Szczecinie na jego krótkich warsztatach. To i rozmowa była dosyć krótka. Ale tym razem rozsiedliśmy się wygodnie w studiu, aby porozmawiać o najnowszej książce Marcina czyli "Fotowyprawy, czyli 9 opowieści o fotografii". To publikacja wypełniona nie tylko pięknymi zdjęciami podróżniczymi, ale - może i przede wszystkim - poradnik, opis życia fotografa podróżnika z podpowiedziami, jak sobie radzić w dalekich krajach. Jest też trochę o sprzęcie, i sporo o tych wydawałoby się oczywistych tajnikach robienia udanych zdjęć. Zachęcamy do odsłuchania rozmowy. A za tydzień na pewno powiemy, gdzie odbędzie się kolejny Plener Migawki.
MIGAWKA-Program z 03.01.16
W drugiej odsłonie naszego podsumowania minionych 12 miesięcy, tym razem przypominamy wybrane - krótkie - fragmenty wywiadów, jakie udało się przeprowadzić w Migawce w 2015 roku. Oczywiście: z nadzieją, że zechcecie odszukać całość w naszym archiwum. A jest czego słuchać, skoro gościliśmy laureatów znanych konkursów, artystów, którzy używają rzadkich technik czy autorów docenianych na całym świecie.