Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2015 - Migawka
MIGAWKA-Program z 30.08.15
Ma dopiero 26 lat, ale już odnosi spore sukcesy w swojej dziedzinie. Czeski fotografik Marian Chytka wyspecjalizował się w robieniu zdjęć rajdów samochodowych - zobaczcie sami. A że po raz kolejny przyjechał do Szczecina na Baja Poland i skorzystał z zaproszenia na spotkanie otwarte w studiu foto-team.pl - to i udało się spotkać i porozmawiać i to nawet po polsku... W tej audycji zapraszamy także na 80. Plener Fotograficzny Migawki. Już teraz cieszymy się na widowisko historyczne "Orły nad Arnhem", które odbędzie się w Gryfinie w ramach obchodów 70-lecia osadnictwa polskiego na ziemi gryfińskiej. Udało nam się spotkać z koordynatorem tej rekonstrukcji historycznej, Łukaszem Gładysiakiem ze stowarzyszenia Hereditas Pomeraniae – Dziedzictwo Pomorza. Szczegóły 80. Pleneru Migawki w audycji i poniżej w dziale Aktualności.
MIGAWKA-Program z 23.08.15
Znakomity polski fotografik-podróżnik z magazynu National Geographic czyli Marcin Dobas przyjechał do Szczecina na krótkie warsztaty przygotowane przez firmę Olympus. W przerwie wykładów udało się z Marcinem porozmawiać o jego pasji, podróżach, sprzęcie i wielu, wielu innych tematach - polecamy stronę dobas.art.pl. Później zajrzeliśmy też na stanowisko Olympusa aby sprawdzić, jaką ofertę ma ten znany producent. W ramach pourlopowych zaległości zapraszamy też na dwie wystawy. Macie jeszcze dosłownie kilkanaście godzin, aby obejrzeć ekspozycję w CH Galaxy - tam zdjęcia kilkunastu fotografów ze Szczecina, wystawę przygotował serwis Szczecin Blog. Na koniec wyjaśnienie, co z najnowszym Plenerem Migawki (będzie, będzie!) i zaproszenie do oglądania zdjęć Zbigniewa Wróblewskiego ze złotych lat polskiego big beatu, polecamy wystawę na szczecińskiej Różance. Aha - i zerknijcie do Galerii Migawki: niezobowiązująco zaprosiliśmy na facebookowym profilu do wysyłania zdjęć po Festiwalu Słowian i Wikingów.
MIGAWKA-Program z 16.08.15
O sobie mówi, że fotografia nieustannie jest jego największą miłością i pasją - i że nie ma czasu na znużenie. W poszukiwaniu świetnych kadrów potrafi krążyć godzinami, ciągle próbuje czegoś nowego i stara się nie zamykać tylko w jednej fotograficznej formie. Tomek Sikora już kiedyś gościł w Migawce, pojechaliśmy wtedy do Świnoujścia, na FAMĘ. Teraz też rozmawiamy tuż przed tym studenckim festiwalem, jeden z najbardziej znanych polskich fotografików opowiada, jakie projekty będzie tam realizował. Ale nie tylko - rozmawiamy między innymi o jego świetnych zdjęciach streetowych, fotografii kreacyjnej i dlaczego nie czuje zmęczenia mimo wielu lat fotografowania. W czasie słuchania rozmowy warto obejrzeć zdjęcia Tomka Sikory na jego stronie www.tomeksikora.eu
MIGAWKA-Program z 09.08.15
Na fotografowanie Odry poświęcił kilka lat - ale i z ogromnym sukcesem, bo ten cykl zdjęć doceniono na całym świecie. Zresztą - nie tylko ten. Wystarczy sprawdzić na stronie www.mikolajnowacki.com, lista osiągnięć jest imponująca. A przede wszystkim, warto oglądać świetne zdjęcia wrocławskiego fotografika. Mikołaj Nowacki w rozmowie z Migawką opowiada o swoim warsztacie, inspiracjach i fotograficznej drodze. Drodze pełnej intrygujących spotkań, a przede wszystkim, świetnych zdjęć.
MIGAWKA-Program z 02.08.15
Gość tej edycji programu robi zdjęcia od niedawna, ale jak możecie sprawdzić na Facebookowym profilu, DR Foto, fotograf ze Szczecina Damian Róż ma się już czym pochwalić. Na razie fascynują go "pocztówkowe" nazwijmy, zdjęcia naszego miasta, ale jak opowiada w Migawce, myśli już o kolejnych fotograficznych wyzwaniach. Dzięki uprzejmości autora, w Galerii Migawki (następna galeria za zdjęciami z 79. Pleneru), obejrzycie wybrane ujęcia, które zrobił Damian Róż. Drugą część audycji poświęcamy rozmowie o 79. Plenerze Migawki "Zobaczyć niewidzialne". Oprócz tego, że - jak zawsze - omawiamy wybrane kadry przesłane przez uczestników (znajdziecie je pod tym akapitem) - to jest także okazja, aby z Ryszardem Filipowiczem, dyrektorem kreatywnym agencji Oskar Wegner, porozmawiać o trudnościach i możliwościach jakie daje taka wieczorno-nocna fotografia.