Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2015 - Migawka
MIGAWKA-Program z 22.02.15
Jurorzy, czyli fotoreporter Radia Szczecin Łukasz Szełemej i znany fotografik Timm Stütz, byli na miejscu - tylko zdjęć nieco zabrakło... To znaczy, gdyby fotografowanie w ZCh "Police" było otwarte, pewnie pojawiłyby się tłumy. A że ilość miejsc była ograniczona - i trzeba było nieco się postarać - to ostatecznie 30 osób (po dokładnym przeliczeniu) wysłało swoje prace na nasz mini konkurs. A że to nieco tylko ponad limit (było 21. miejsc), to dzięki uprzejmości głównego dyspozytora ZCh "Police" pana Ryszarda Żurka, zakład sfotografują wszyscy ci, którzy wysłali nam swoje prace! Ale nie zapominamy bynajmniej o Plenerze Migawki - spotkaniu otwartym niezależnie od sprzętu i umiejętności. 74. raz spotkamy się w plenerze, naszym celem będą szczecińskie dworce kolejowe. Teraz nieco zapomniane i zarośnięte - a przez to urokliwe - mają stać się ważnym miejscem po uruchomieniu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. O czym opowiada zaangażowany w projekt inżynier Maciej Sochanowski. Szczegóły 74. Pleneru w audycji i poniżej, w dziale Aktualności. Na koniec - skoro Timm Stütz był w naszej redakcji - to od razu porozmawialiśmy o jego najnowszych książkach fotograficznych.
MIGAWKA-Program z 15.02.15
Wielokrotnie nagradzany w prestiżowych konkursach fotoreporter Marek Lapis odwiedził Szczecin. W studiu foto-team.pl pokazał swoje prace z cyklu "5 Zmysłów. Pauza" oraz spotkał się z miłośnikami fotografii z naszego miasta. Była więc okazja, aby jeszcze przed tym wernisażem porozmawiać z Autorem. Między innymi o jego fascynacji fotografią czarno-białą i o realizowanych projektach fotograficznych. Później serdecznie zapraszamy na spotkanie warsztatowe w Zakładach Chemicznych "Police". Niestety, nie było możliwości, ze względów bezpieczeństwa, aby odwiedzić fabrykę dużą grupą. Skoro jednak dzięki uprzejmości prezesa Krzysztofa Jałosińskiego mamy możliwość odwiedzić ZCh "Police" - to dlaczego by nie skorzystać. Jak wejść z Migawką do Zakładów, szczegóły w audycji i poniżej w dziale Aktualności.
MIGAWKA-Program z 08.02.15
Fotografia sportowa, w dodatku w hali w której mogło być nieco więcej światła - to nie był łatwy Plener Migawki. Bardzo się cieszymy, że naprawdę wiele osób przyszło na nasze kolejne spotkanie z aparatem w ręku. I, wygląda na to, że temat się spodobał, co doskonale widać w naszej Galerii Migawki. Poniżej macie zdjęcia, które omówiliśmy w audycji, ale naturalnie polecamy całą ekspozycję. Później wychodzimy ze studia, aby obejrzeć wystawę o której już wspominaliśmy w poprzedniej audycji. A teraz udało się wybrać do Galerii Libra, aby pozachwycać się wspaniałymi kadrami Macieja Duczyńskiego. Nieważne, jakie zdjęcia chcecie robić - to nie musi być krajobraz - ale wystawę "Pejzaż Duczyński" obejrzeć trzeba!
MIGAWKA-Program z 01.02.15
Zaczęło się od zlecenia komercyjnego - a skończyło na wystawie fotografii. Miejsce nietypowe, czyli szczecińska Katedra św. Jakuba - modele i modelki też niezbyt często tak właśnie fotografowani. W rozmowie oczywiście skupiamy się na kwestiach związanych z robieniem zdjęć, a ze szczecińskim fotografem Marcinem Boduszkiem zastanawiamy się, jak osiągnąć taki efekt, jak na ekspozycji zatytułowanej "Konsekrowani 2015". W tej Migawce także krótka relacja z naszego ostatniego fotograficznego spotkania na Mistrzostwach Polski i Europy na ergometrach wioślarskich. Okazało się, że były pewne problemy ze wstępem blisko zawodników - nie było to od nas zależne, szkoda, że nie była to szczególnie miła niespodzianka. Ale się udało mimo wszystko, Plenerowicze Migawki zawsze sobie poradzą! Problemy organizacyjne nie przez Migawkę zawinione, ale wielkie dzięki za tak wspaniałą frekwencję na 73. Plenerze.