Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2015 - Migawka
MIGAWKA-Program z 25.01.15
Chronologicznie, to najpierw posłuchacie w tym programie rozmowy z Markiem Kolbowiczem. Nasz utytułowany wioślarz, złoty medalista olimpijski jest organizatorem Mistrzostw Europy i Polski na ergometrach wioślarskich. Tam, w ciepłej i suchej hali spróbujemy się po raz kolejny z tematem fotografii sportowej. Czego można się spodziewać? Słuchajcie tej rozmowy. Później wspólnie z Ryszardem Filipowiczem, dyrektorem artystycznym agencji Oskar Wegner omawiamy zdjęcia po naszym spotkaniu z ubiegłego tygodnia w Pałacu pod Globusem. Wybrane przez nas kadry znajdziecie poniżej, ale naturalnie polecamy całą galerię zdjęć, jakie przysłali uczestnicy naszego spotkania.
MIGAWKA-Program z 18.01.15
Do Szczecina ze Śląska przyjechał znany polski fotografik Zbigniew Podsiadło, aby w galerii szczecińskiego oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików (w gmachu wydziału elektrycznego ZUT-u przy ulicy 26 Kwietnia w Szczecinie) pokazać kilkanaście kadrów ze swojej ostatniej wystawy "W szarościach". To była okazja, aby porozmawiać z Autorem, między innymi o zdjęciach industrialnych - ale i o fotografii jako takiej. Później relacja z najnowszego, 72. Pleneru Fotograficznego Migawki w Pałacu pod Globusem. Bardzo wielu słuchaczy przyszło sfotografować "Akademię Sztuki - miejsce, gdzie przeszłość łączy się z teraźniejszością". Niezwykle nam miło, dziękujemy także rzeczniczce Akademii Agnieszce Lisowskiej, która pomogła nam w organizacji spotkania.
MIGAWKA-Program z 11.01.15
72. Plener - a spotykamy się co miesiąc - wypadał w grudniu (w święta) i tradycyjnie przełożyliśmy go na styczeń. Wracamy do Pałacu pod Globusem: gdy w 2013 roku fotografowaliśmy go w budowie, od razu umówiliśmy się, że wrócimy, gdy ten remont się skończy. I to się stało, więc w ten niepewny pod względem aury czas, spędzimy 72. Plener Migawki w ciepłym wnętrzu, a na głowę nie będzie kapało. Przyszła sobota 17 stycznia, godzina 10 do 12. Szczegóły w aktualnościach i w tej audycji. Później obszerna relacja z wernisażu wystawy w Książnicy Pomorskiej - a przede wszystkim rozmowa z Autorami. "Centrum decentryzmu" Kamili Sammler i Sergiusza Sachno - bardzo ciekawa ekspozycja, posłuchajcie, co mówią o niej twórcy tych interesujących zdjęć.
MIGAWKA-Program z 04.01.15
Jak sama nazwa wskazuje - i zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia - znowu przeglądamy nasze Archiwum (znajdziecie je w zakładce Audycje) i prezentujemy w tym programie wybrane fragmenty nagrań z ostatnich 12 miesięcy. Niezmiennie zachęcamy też, aby samemu trochę w tych naszych archiwaliach pomyszkować, działo się znacznie więcej - ale przecież o wszystkim się nie da powiedzieć nawet w dwóch programach! Przy tej okazji też kilka podziękowań: dla Ryszarda Filipowicza, dyrektora kreatywnego agencji Oskar Wegner, za pomoc w przygotowaniu audycji, dla Pawła Kuli, szczecińskiego fotografika za udział w programach i innym spojrzeniu na fotografię. A także: szczecińskich grup fotograficznych, galerii i muzeów pokazujących fotografie, naszych fotoreporterów, twórców i osób, które pomagają w organizacji kolejnych Plenerów Migawki. W 2015 roku widzimy się i słyszymy znowu!