Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2014 - Migawka
MIGAWKA-Program z 30.11.14
W tej Migawce kontynuujemy temat z poprzedniego programu, czyli zgodnie z obietnicą odwiedzamy wernisaż wystawy "Pamięć miasta". I trzeba powiedzieć, że wydarzenie bardzo się udało, zdjęcia w podwórku kamienicy przy Kopernika 11/12 wyglądały bardzo stylowo. Zresztą, wypalił cały pomysł, nie tylko fotograficznie, ale również jako coś, co ma integrować mieszkańców kamienicy. Tak się stało. W tym programie także po raz kolejny gościmy Ryszarda Filipowicza, dyrektor kreatywny agencji Oskar Wegner tym razem przyszedł ze swoimi zdjęciami ze stoczni. Warto zajrzeć do galerii. Nasza jest otwarta całą dobę, niestety nie udało nam się za to obejrzeć pewnej wystawy w jednej ze szczecińskich. Dlaczego, relacja w Migawce.
MIGAWKA-Program z 23.11.14
Dwóch szczecińskich fotografików w tej Migawce: Karol Bogusławski z Fotoklubu Szczecin u nas po raz pierwszy. Chociaż nie na Plenerach, tam się zresztą poznaliśmy, Karol nie raz zaskoczył ujęciem tematu naszego spotkania. Jakie jest to jego fotograficzne hobby, o tym rozmawiamy w Migawce. Zerknijcie koniecznie do Galerii Migawki poniżej, tam kilkanaście zdjęć Karola Bogusławskiego, które nam udostępnił. Tymczasem Marcin Zaborowski już się w naszym studiu pojawiał, teraz przy okazji ciekawego projektu "Pamięć miasta". Będzie także wystawa, w najbliższą sobotę 29 listopada o 14 w podwórku kamienicy przy ulicy Kopernika 11/12 w Szczecinie. Dlaczego właśnie tam, jakie zdjęcia tym razem zrobił Marcin Zaborowski - posłuchajcie audycji. I przyjdźcie na wernisaż w przyszły weekend.
MIGAWKA-Program z 16.11.14
Bardzo dziękujemy za niezwykle sympatyczne spotkanie na naszym najnowszym Plenerze Migawki. "Jesienne opowieści", które uwieczniliście, traktują głównie o przyrodzie. Zdjęcia, o których mówimy w audycji, znajdziecie poniżej przy tym akapicie - całość, którą tradycyjnie gorąco polecamy, poniżej, w dziale Galeria. W tej Migawce wracamy jeszcze do zeszłotygodniowych uroczystości zamknięcia 35. Pomorskich Spotkań z Diaporamą. Przyjechał na nie założyciel i prezes Fotoklubu RP czyli Mieczysław Cybulski, udało się chwilkę porozmawiać, o tym, co dzieje się w stowarzyszeniu. Na koniec zaproszenie na jutrzejszą charytatywną wystawę zdjęć w jednej ze szczecińskich restauracji.
MIGAWKA-Program z 09.11.14
Na początku podziękowania: dla wszystkich naszych słuchaczy i osób zaangażowanych w program. Bo właśnie dostaliśmy złoty medal od Fotoklubu RP: "Za zasługi dla rozwoju twórczości fotograficznej". Bez Was by tego nie było, dziękujemy! W tej Migawce zmierzyliśmy się też z tematem "Jesienna opowieść", tak był zatytułowany najnowszy Plener Fotograficzny Migawki, cieszymy się, że tak wiele osób postanowiło się z nim zmierzyć. Odwiedziliśmy także z mikrofonem jubileuszowe 35. Pomorskie Spotkania z Diaporamą. I jeszcze zaprosiliśmy Tomka Lazara, wielokrotnie nagradzany szczeciński fotografik był gościem berlińskiego miesiąca fotografii, porozmawialiśmy także o zmarłym niedawno fotografiku agencji Magnum Rene Burri.
MIGAWKA-Program z 02.11.14
Tę Migawkę nagraliśmy w stolicy Niemiec, postanowiliśmy odwiedzić festiwal, o którym już wspominaliśmy w poprzednim programie. W opisie tamtej audycji znajdziecie też adres strony internetowej, gdzie możecie znaleźć wszystkie informacje na jego temat. Nam pomógł także bardzo polski fotografik mieszkający w Berlinie czyli Ryszard Dąbrowski, dziękujemy. Chociaż było też sporo spontanicznej improwizacji w tej naszej wizycie, bo w Berlinie można oglądać dziesiątki wystaw, więc mając do dyspozycji tylko jeden dzień, nie było szansy obejrzeć wszystkiego. Polecamy - jedźcie do Berlina! I zapraszamy na 72. Plener Migawki "Jesienne opowieści", szczegóły w audycji i poniżej w dziale Aktualności.