Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2014 - Migawka
MIGAWKA-Program z 27.07.14
W tej audycji odwiedzamy z mikrofonem Fotoklub Zamek. Była i okazja, czyli wernisaż wystawy zatytułowany "Miejskie impresje". Wystawę oczywiście można oglądać na Zamku Książąt Pomorskich a w audycji, oprócz relacji z imprezy, także parę słów na temat tego, co się dzieje w Fotoklubie Zamek. Niezmiennie w Migawce śledzimy, co dzieje się w Szczecinie i okolicy i chętnie odwiedzamy fotograficzne grupy. W tej audycji także wspomnienie tegorocznych Plenerów Migawki. Pamiętają Państwo - tak bez podpowiedzi - co fotografowaliśmy w tym roku? Sprawdzić można oczywiście w archiwum audycji, zalecamy Galerię Migawki - a w tej audycji sentymentalne przypomnienie plenerowych chwil.
MIGAWKA-Program z 20.07.14
Znany fotoreporter właśnie wydał pod szyldem National Geographic swoją drugą książkę, "Przystanek Dakar. Rajd okiem fotografa", między innymi o tym rozmawiamy w audycji. Zdjęcia w internecie można oglądać między innymi na Facebookowym profilu Autora. Jacek Bonecki podpowiada także, jak fotografować rajdy, na przykład rozgrywany przecież u nas Baja Poland. Z fotografem spotkamy się wkrótce raz jeszcze, bo jak się okazało, Jacek Bonecki wybiera się na Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie. Bo my - Plener Migawki - też tam będziemy na początku sierpnia. Czyli zapraszamy na 67. Plener Fotograficzny Migawki, szczegóły w audycji.
MIGAWKA-Program z 13.07.14
Kolejną wakacyjną Migawkę spędzamy głównie poza studiem: pojechaliśmy obejrzeć kolejne dwie wystawy fotograficzne, które jeszcze można znaleźć w Szczecinie. Aby zobaczyć ekspozycję pokonkursową BZ WBK Press Foto 2014 trzeba się pospieszyć, dłużej za to będą wisieć zdjęcia Krystyny Łyczywek. Szczegóły w audycji. Migawka odwiedza także Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne, w Tomkiem Seidlerem i Maćkiem Mrozikiem rozmawiamy o tym, co słychać w popularnym STF-ie. Na koniec wracamy do studia, aby porozmawiać o zdjęciach po 66. Plenerze Fotograficznym Migawki na festiwalu "Spoiwa Kultury". Wszystkie kadry przysłane przez uczestników są w dziale Galeria, a poniżej fotografie o których mówimy w audycji. Zaprosiliśmy laureata BZ WBK Press Foto 2014, czyli reportera Radia Szczecin Łukasza Szełemeja.
MIGAWKA-Program z 06.07.14
O nestorze polskiej fotografii opowiada jego dobry znajomy Timm Stütz. Jerzy Lewczyński współtworzył po wojnie środowisko artystów fotografików, dokumentował, zbierał zdjęcia, publikował. Odszedł na początku lipca, jaki był, o tym w audycji. Później wybieramy się na inSPIRACJE. 10. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej odbył się co prawda w zeszły weekend, ale przecież wystawy pozostały, prawda? Wyruszyliśmy więc je obejrzeć, nie zawsze mamy tu do czynienia z fotografią - nie wszędzie też udało się niestety wejść. Szczegóły w programie. I dziękujemy bardzo za 66. Plener na Spoiwach Kultury, do kiedy wysyłać zdjęcia, ile i w jakim rozmiarze - to poniżej w Aktualnościach.