Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2014 - Migawka
MIGAWKA-Program z 27.04.14
Park Natury Zalewu Szczecińskiego, prowadzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Wybrzeża, przywitał nas pięknym świtem i wyłaniającym się spośród mgieł słońcem... i porożem. Posłuchajcie zresztą relacji z Czarnocina. W dalszej części audycji spotkanie z Waldemarem Marzęckim, który w ramach obchodów 175 lecia fotografii organizowanych przez zachodniopomorski oddział ZPAF wygłosił wykład o Ryszardzie Horowitzu. I właśnie o tym artyście rozmawiamy w Migawce. Na koniec zapraszamy na wystawę przygotowaną przez IPN, historyk z Instytutu Paweł Miedziński opowiada o ekspozycji „Z Ewangelią w ręku i z modlitwą na ustach. Karola Wojtyły związki ze Szczecinem” - oczywiście nas interesowały zdjęcia Szczecina i Szczecinian z lat 80-tych.
MIGAWKA-Program z 20.04.14
Wszystko jasne: na wiosenny, 64. Plener Migawki pojedziemy nad Zalew Szczeciński, nieopodal Czarnocina jest Park Natury Zalewu Szczecińskiego prowadzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Wybrzeża - o atrakcjach fotograficznych i nie tylko rozmawiamy z dr Małgorzatą Torbé. Szczegóły naszego spotkania poniżej, w dziale Aktualności. Spotykamy się także z fotoreporterem Kuriera Szczecińskiego Darkiem Gorajskim, który planuje wielką wyprawę fotograficzno-rowerową. Na koniec patrzymy w gwiazdy: szczecinianin Jakub Roszkiewicz od 10 lat para się astrofotografią. Zajrzyjcie na www.astrofotografia.szczecin.pl i posłuchajcie naszej rozmowy.

A na koniec... Wszystkiego Najlepszego z okazji Wielkanocy!!!
MIGAWKA-Program z 13.04.14
W tej audycji mamy przyjemność gościć znakomitego fotografika, uznanego i wielokrotnie nagradzanego w kraju i na świecie. Adam Pańczuk w programie opowie o swoim wizualnym języku, jak realizuje swoje projekty i jak myśli o fotografii. Jego ostatni sukces to nagroda Best Photography Book Award w prestiżowym amerykańskim konkursie. Pictures of the Year International za album "Karczeby". Słuchajcie i oglądajcie zdjęcia Adama na www.adampanczuk.pl. A w tym akapicie poniżej widzicie także zdjęcia magnolii - to pokłosie spotkania, które anonsowaliśmy w zeszłym tygodniu, wszak pod koniec kwietnia idziemy na plener "przyrodniczy". Na koniec zaproszenie na bardzo interesującą wystawę w szczecińskim Cafe 22.
MIGAWKA-Program z 06.04.14
Niezmiennie tydzień po ostatnim 63. Plenerze zatytułowanym "Street Art" oglądamy i komentujemy wybrane prace. Cała ekspozycja w dziale Galeria Migawki, zdjęcia o których mówimy w audycji są dołączone do tego akapitu. Poza tym odwiedzamy warsztaty historyczno-fotograficzne, jakie organizuje szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej. W tej Migawce mamy też przyjemność pogratulować sukcesów szczecińskich fotoreporterów na prestiżowym konkursie BZ WBK Press Photo. Brawa dla Łukasza Szełemeja [Radio Szczecin], Andrzeja Szkockiego [Głos Szczeciński] i Tomka Lazara [freelancer]! Na koniec zapowiadamy ciąg dalszy rozmowy o fotografii przyrody - macie gdzieś w pobliżu jakąś magnolię? Wprawka przed kolejnym, 64. Plenerem Migawki wręcz idealna...