Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2012 - Migawka
Dokładnie wczoraj odbył się pierwszy wernisaż w nowej szczecińskiej Galerii Orientacja przy placu Żołnierza w Szczecinie. Oprócz malarstwa, rzeźby, itd, itp, będzie tam można także oglądać - i kupować - także fotografie. Czy jesteśmy już na to gotowi? W dobie powszechnej kradzieży zdjęć w internecie? Jak w ogóle wyceniać fotografie? I jak wreszcie sprawić, aby to nasze prace wisiały na ścianach kolekcjonerów? Między innymi te pytania zadaliśmy współwłaścicielce Galerii Orientacja, Aleksandrze Phillips, która odwiedziła nasze studio. W pierwszej części Migawki gościliśmy w nim Tomka Lazara. Przypomnijmy: laureat 2 miejsca w konkursie World Press Photo organizuje warsztaty w Szczecinie. Jedno miejsce, bezpłatnie, zarezerwował dla jednego naszego słuchacza. Kto je zdobył, zapraszamy do słuchania audycji.
Ten pomysł mieliśmy już dawno, postanowiliśmy jednak poczekać, aż za oknami zrobi się szaro i zimno. W Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie na pewno nie zmarzniemy, będziemy za to mogli robić zdjęcia pięknym samochodom, motocyklom czy tramwajom. Tradycyjnie przed Plenerem, wybraliśmy się z mikrofonem na miejsce, aby sprawdzić, jakie warunki zastaną nasi słuchacze i prawdę mówiąc nie możemy się już doczekać, aby wrócić tam z aparatem. Zapraszamy do słuchania audycji, sami się Państwo przekonają. Szczegóły naszego spotkania w programie i w dziale Aktualności poniżej. Bardzo dziękujemy dyrektorowi Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie Stanisławowi Horoszko, kustoszowi Wojciechowi Felińskiemu i Grzegorzowi Kaźmierczakowi za pomoc w organizacji Pleneru! Polecamy też stronę muzeumtechniki.eu
To druga wizyta szczecińskiego fotografika w naszym studiu. Za pierwszym razem - czego do dzisiaj sobie gratulujemy - zaprosiliśmy go tuż przed ogłoszeniem wyników konkursu World Press Photo. Intuicja po raz drugi nas nie zawiodła, bo w fotograficznym życiu Tomasza Lazara dalej naprawdę sporo się dzieje i między innymi o tym rozmawiamy w tej audycji. Poza tym, mamy dla jednego słuchacza Migawki zaproszenie na warsztaty fotograficzne, jakie fotograf poprowadzi w Szczecinie. Szczegóły w audycji i dziale Aktualności na naszej stronie. Polecamy, zapraszamy!
Magia jesieni działa - można powiedzieć, jak zawsze... Bo to nie był pierwszy Plener Migawki poświęcony próbom uchwycenia piękna tej pory roku na naszych zdjęciach. I znowu bardzo wielu słuchaczy Migawki dało się namówić na poszukiwanie "Spadających liści". Bardzo dziękujemy i od razu przechodzimy do omawiania zdjęć, jakie dotarły do naszej redakcji. Znajdą je Państwo w dziale Galeria. Zasada jest prosta: z każdej kolekcji, jakie dostajemy wybieramy fotografie, które naszym zdaniem są warte zainteresowania i tłumaczymy, dlaczego. Tak więc zapraszamy do słuchania i oglądania. Kolejność omawiania alfabetyczna, według imion.