Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2012 - Migawka
Na dzień przed naszym najnowszym Plenerem Migawki - szczegóły niżej, w dziale Aktualności - postaramy się podpowiedzieć jak i zainspirować Państwa do robienia ciekawych, niebanalnych zdjęć jesiennych. Temat w audycji nie raz się już pojawił, tym razem pokusiliśmy się o stworzenie mini-poradnika, w którym podpowiadamy sposoby na ujęcie tego tematu. Nie rozmawiamy o sprawach czysto technicznych (tylko odrobinę), a bardziej o patentach na szukanie ciekawych kadrów związanych z tą porą roku. Punkt po punkcie, zebrało się ich dwadzieścia, mamy nadzieję, że dzięki tym podpowiedziom będzie Państwu łatwiej złapać piękne zdjęcia złotej polskiej jesieni.
Słoneczna październikowa sobota, Park Żeromskiego w Szczecinie i ekipa Migawki, która wybrała się, aby sprawdzić na miejscu, czy już można fotografować jesień. Co jest oczywistą oczywistością, barwy przyrody o tej porze roku to nad wyraz przyjemny temat na zdjęcia, co potwierdzamy nie tylko my, ale i spotkani przez nas słuchacze Migawki, uczestnicy naszych plenerów Bożena Żylińska i Grzegorz Siwa. Zapraszamy więc na 46 Plener Migawki "Spadające liście". Szczegóły w audycji.
... i nie tylko zresztą: a wszystko po to, aby podpowiedzieć słuchaczom Migawki praktyczne rozwiązania w fotografowaniu pejzażu miejskiego. Jakiś czas temu zaprosiliśmy na pocztówkowy plener fotograficzny i w trakcie łowienia tych kadrów doszliśmy do wniosku, że do tematu jeszcze wrócimy. Bo przykładowo: czy ktoś zastanawiał się, dlaczego zdjęcia zrobione z mostu, z aparatem na statywie, okazują się jednak nieostre? Odpowiedź: prawdopodobnie most się... bujał. Naprawdę. O takich niuansach mówimy w tej audycji, bo na taki most też są sposoby. Aby dokładnie zbadać temat, udajemy się w teren i włazimy na wieżowce i nie tylko.
Berlin przywitał nas wspaniałą pogodą, wyścigiem na rolkach, bulwarami nad Sprewą, niesamowitą nowoczesną architekturą, barwnym, kolorowym tłumem na ulicach... - i tak można by jeszcze długo wymieniać. Oczywiście wszystkie te wymienione i nie wymienione atrakcje stały się fotograficznym łupem naszych słuchaczy. Humory dopisały, nogi bolały po całym dniu chodzenia - i tak miało być, cieszymy się, że nasz powrót do Berlina był naprawdę udany. Co doskonale widać w naszej Galerii Migawki, zapraszamy, proszę sobie włączyć audycję i oglądać ustrzelone w stolicy Niemiec zdjęcia.