Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2012 - Migawka » ARCHIWUM 2012, styczeń
Otaczają nas na każdym kroku, narzekamy, że brzydkie, szare i przygnębiające - ale przecież bardzo często w nich mieszkamy, mówimy o nich "dom". Bloki - świadectwo czasów w jakich żyjemy. Tylko jak często je fotografujemy? Nie są niczym piękny pejzaż, nawet miejski. Ale dlaczego by nie spróbować? Szczególnie, że w Szczecinie mamy pełen przegląd blokowisk, w każdym niemalże stylu. I lata jeszcze przedwojenne i lata 50-te, 60-te, 70-te i tak dalej, a każde wyglądają nieco inaczej. Jaka jest ich historia, jak je fotografować - te informacje w naszym najnowszym programie. Bo już za tydzień, w ostatnią niedzielę stycznia wybierzemy się aparatami, aby podczas naszego 37 Pleneru Migawki pokazać szczecińskie blokowiska. W naszej podróży w poszukiwaniu ciekawych tematów towarzyszy nam miejski przewodnik Przemek Głowa.

Poza tym w tej Migawce krótko odwiedzamy - i gorąco polecamy - dwie ekspozycje: po konkursie BZ WBK Press Photo, to w Galerii Gotyckiej Zamku Książąt Pomorskich, oraz "Mandżuria - ostatnie chwile ludów północy" Pawła Chary - to w Galerii Kapitańskiej. Gorąco polecamy!!!
MIGAWKA-Program z 21.01.12
Posłuchaj audycji z 21 stycznia 2012 roku.