Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2011 - Migawka » ARCHIWUM 2011, sierpień
Przez kilka lat istnienia Migawki zajmowaliśmy się wielokrotnie kwestiami warsztatowymi (zapraszamy do naszego Archiwum), z biegiem czasu takich audycji jest mniej, ale zdajemy sobie sprawę, że naszego programu słuchają coraz to nowi słuchacze - tacy, którzy dopiero wchodzą w fotograficzny świat. Dlatego co jakiś czas proponujemy, aby wrócić do pewnych zagadnień, wierzymy jednakowoż, że także bardziej zaawansowani słuchacze znajdą coś dla siebie. Tym razem zajmujemy się zagadnieniem bardzo szerokim - czyli jak optymalnie ustawić aparat. Poniżej znajdą Państwo zdjęcia przykładowe, ich przeznaczenie stanie się jasne w trakcie słuchania tej audycji.
Automatyka jest fajna i na pewno pomocna, ale nie wyręczy człowieka, więc warto zwrócić uwagę, jak ustawiamy nasz sprzęt. Może się bowiem okazać, że w teorii powinno być bardzo dobrze, tymczasem, jak dowodzi praktyka, kiedy zaczynamy obrabiać plik, nagle może się okazać, że z racji różnych błędów, jakie popełniliśmy podczas fotografowania, uzyskanie dobrej odbitki staje się niemożliwe. Wiedza o tym, jak zrobić zdjęcie, żeby później nie mieć z nim kłopotu, na pewno oszczędzi nam wielu rozczarowań.
MIGAWKA-Program z 20.08.11
Posłuchaj audycji z 20 sierpnia 2011 roku.