Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2011 - Migawka » ARCHIWUM 2011, sierpień
"Zdjęcia do szuflady" - to był temat naszego ostatniego fotograficznego spotkania 30 lipca 2011 roku. Mówiąc w pewnym uproszczeniu, mieliśmy zrobić zdjęcia pokazujące zmiany, jakie zachodzą w naszym mieście. Tak, abyśmy oglądając te zdjęcia kilka lat później, wyjmując je z tej "szuflady", mogli stwierdzić, że oto mamy przed sobą kadry, które z wraz z upływem lat, niezwykle zyskały na swojej wartości. Z drugiej strony, zważywszy na to, iż wielokrotnie przyszło nam fotografować rozwalone, modernizowane jezdnie czy torowiska, bądź też place budowy, chcieliśmy, aby udało się zachować możliwie jak najwyższy poziom prezentowanych przez uczestników 31 Pleneru zdjęć. Czy to się udało? Zapraszamy do Galerii Migawki i do wysłuchania audycji.
Zanim jednak wzięliśmy się za omawianie zdjęć nadesłanych przez Państwa, nie mogliśmy się oprzeć pokusie odwiedzenia szczecińskiego Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego. Ale skoro można tam oglądać ekspozycję nagrodzonych fotografii na najbardziej prestiżowym konkursie dla fotoreporterów Grand Press Photo 2011, to z chęcią skorzystaliśmy z okazji. Do tego, przypomnijmy, jedną z kategorii wygrał szczeciński fotograf, Marcin Bielecki z Głosu Szczecińskiego. Rozmowę z nim znajdą Państwo w Archiwum Migawki, my zapraszamy do wysłuchania, jakie wrażenia towarzyszyły nam podczas oglądania wystawy w szczecińskim Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego.
MIGAWKA-Program z 13.08.11
Posłuchaj audycji z 13 sierpnia 2011 roku.