Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2011 - Migawka
Obecność fotoreportera Głosu Szczecińskiego Marcina Bieleckiego w tej Migawce pewnie Państwa nie dziwi - wszak po raz kolejny zdobył laur w najbardziej prestiżowym konkursie fotograficznym dla ludzi mediów, czyli Grand Press Foto. Ba, były wyróżnienia, były miejsca trzecie i drugie, tym razem przyszła wygrana w kategorii "życie codzienne". O zdjęciu rozmawialiśmy już w poprzedniej audycji, a Marcin gościł już kiedyś w naszym studiu (zapraszamy do odwiedzenia archiwum audycji), ale jesteśmy przekonani, że Państwa zainteresuje chociażby historia powstania nagrodzonej pracy. W drugiej części audycji zapraszamy na nasz 29 plener (jeszcze raz dziękujemy Zarządowi Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach - szczegóły w Aktualnościach), a przede wszystkim spotykamy się z organizatorami Festiwalu inSPIRACJE.
Zbliża się kolejny Plener Fotograficzny Migawki i w dzisiejszej audycji ujawniamy, gdzie spędzimy czas fotografując w ostatnią niedzielę maja. To Ogród Dendrologiczny w Przelewicach - miejsce magiczne, wymarzone wręcz do uwiecznienia na naszych kadrach. O robieniu zdjęć przyrody mówiliśmy nieraz, to zazwyczaj bardzo częsty obiekt naszych łowów z aparatem w ręce. Chociaż, trzeba też przyznać, że niełatwy. Bo jak z gęstwiny "krzaczorów" skomponować piękny kadr? Odpowiedź nie jest prosta, poszukaliśmy jej na miejscu, czyli w Ogrodzie w Przelewicach. Dziękujemy Zarządowi Ogrodu, dyrektor Marii Jolancie Syczewskiej za przychylne rozpatrzenie naszej prośby o zorganizowanie pleneru, oraz Katarzynie Misiak za oprowadzenie nas po Ogrodzie.
Temat ciekawych programów dostępnych za darmo w sieci, a które mogą pomóc fotoamatorowi były już poruszany w Migawce (zapraszamy do Archiwum na naszej stronie). Ale ponieważ zasoby sieciowe są niemalże niezgłębione, a pomoc w surfowaniu po internecie już jakiś czas temu obiecał fotoreporter Polskiego Radia Szczecin Łukasz Szełemej, w tym programie wracamy do tego zagadnienia. Zanim jednak ruszymy na podbój www, rozmawiamy o ogłoszonych dopiero co wynikach prestiżowego konkursu Grand Press Photo. Z prawdziwą satysfakcją odnotowujemy oczywiście kolejny sukces fotoreportera Głosu Szczecińskiego, Marcina Bieleckiego, który wygrał w kategorii "życie codzienne". Z autorem na pewno będzie jeszcze okazja porozmawiać (w Migawce gościł nie raz), a my zastanawiamy się bardziej ogólnie nad naturą takich konkursów. Czy naprawdę musiało wygrać zdjęcie "smoleńskie"?
Ależ to był przyjemny dzień! Niedziela, 1 maja, 28 fotograficzne spotkanie słuchaczy Migawki w Porcie Lotniczym "Szczecin-Goleniów". Z lektury Państwa maili wynika jednoznacznie, że wszystkim bardzo się tam podobało. Dlatego warto przypomnieć i wyrazić swoją wdzięczność tym, dzięki którym bawiliśmy się tak dobrze.

Bardzo dziękujemy Nadodrzańskiemu Oddziałowi Straży Granicznej placówka Szczecin-Goleniów pod dowództwem kapitana Sławomira Szychowskiego, władzom Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów i Przedsiębiorstwu Lotniczemu Areogryf za pomoc w realizacji naszego 28 spotkania. Dziękujemy także szczecińskiemu Sigma ProCentrum - to kolejny raz, kiedy słuchacze mogą bezpłatnie wypożyczyć obiektywy firmy.

Specjalne podziękowania dla Radosława Lisa za filmową dokumentację naszego spotkania. Film można oglądać w Aktualnościach Migawki.