Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2011 - Migawka » ARCHIWUM 2011, kwiecień
Dla fotoamatora nie jest niczym niezwykłym planowanie swoich wyjazdów - na przykład wakacyjnych - pod kątem także atrakcyjności fotograficznej. Doskonale wiemy przecież, jaką frajdą jest nieskrępowane oddanie się swojej pasji. Zdarza się, że poszukiwanie ciekawych zdjęciowo plenerów może przerodzić się w wędrówki do miejsc ekstremalnych. Jako że podczas plenerów Migawki mamy okazję rozmawiać z Państwem o fotografii, tą drogą dowiedzieliśmy się, że jeden z uczestników naszych, spotkań, Rafał Grażewicz, robił zdjęcia niedaleko słynnej elektrowni atomowej w Czarnobylu. Zaprosiliśmy go więc do tej audycji, aby opowiedział o tym szczególnym, także dla fotografa, miejscu. Szczególnie, że za sprawą dramatycznych wydarzeń w Japonii, temat zagrożeń, jakie niesie za sobą energetyka jądrowa, jest niezwykle aktualny. W Galerii Migawki można obejrzeć zdjęcia Rafała, tak jak Sławomira Szychowskiego, naszego kolejnego gościa w tej audycji.
"Samoloty - żelazne ptaki" to tytuł wystawy na jaką zapraszaliśmy Państwa już w zeszłym tygodniu (szczegóły w Aktualnościach) i tak jak obiecaliśmy, w tej Migawce zapraszamy do rozmowy z Autorem prac, kapitanem Sławomirem Szychowskim. Mamy nadzieję, że fotografia lotnicza stanie się Państwu bliższa i być może ktoś zechce spróbować swoich sił także w takich tematach.
MIGAWKA-Program z 9.04.11
Posłuchaj audycji z 9 kwietnia 2011 roku.