Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2011 - Migawka » ARCHIWUM 2011, marzec
To już kolejna wizyta Migawki na wernisażu wystawy najpiękniejszych zdjęć przyrodniczych. Zawsze z przyjemnością oglądamy wyniki pracy jury konkursu, także w tym roku nie zabrakło fantastycznych ujęć. A wydawało by się, że temat jest już tak "ograny", że ta przyroda jest sfotografowana na tyle różnych sposobów, że trudno czymś zauroczyć. Naturalnie twórcom zdjęć udało się po raz kolejny zaczarować widzów swoją pracą. Na pewno można powiedzieć, że takie kadry inspirują do ćwiczenia swojego warsztatu, wszak okazuje się - co nie jest zaskoczeniem - że na świecie jest wielu wspaniałych fotografików, których można podziwiać, ale i starać się "dogonić".
Co ważne, jak co roku nie zabrakło opisów pod zdjęciami. Czyli możemy dowiedzieć się zarówno czegoś o sfotografowanym zwierzęciu, roślinie bądź miejscu, a przede wszystkim, to co najbardziej interesuje fotoamatorów, możemy dowiedzieć się, w jakich warunkach zostało zrobione ujęcie, jakim sprzętem i przy użyciu jakich parametrów. To bardzo przydatna wiedza, jeżeli postaramy się zrozumieć, jak wykreowano dany obraz, na pewno ułatwi to nam samodzielne optymalne ustawianie aparatu do fotografowanej sceny.

Niezmiennie na wernisażu było bardzo wielu odwiedzających, zapraszamy do zapoznania się z wystawą eksponowaną w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego. Na prawdę warto!
MIGAWKA-Program z 12.03.11
Posłuchaj audycji z 12 marca 2011.