Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2011 - Migawka
Już jutro kolejny, 26 Plener Fotograficzny Migawki, temat ujawniliśmy w audycji z zeszłego tygodnia i obiecaliśmy wtedy, że podczas naszego spotkania będzie można zwiedzić z aparatem w dłoni miejsce, które normalnie nie jest dostępne dla osób postronnych. To Zajezdnia Tramwajowa "Pogodno" przy alei Wojska Polskiego 200. Jesteśmy przekonani, że słuchaczom Migawki, uczestnikom pleneru, to miejsce spodoba się tak bardzo jak autorom programu. Pojechaliśmy tam bowiem z mikrofonem w dłoni na rekonesans (dobrze, że nie mieliśmy aparatów, bo nic byśmy nie nagrali, tylko "pstrykali" zdjęcia) i można powiedzieć, że tematów fotograficznych naprawdę tam nie zabraknie. Czy to szersze ujęcia całych tramwajów, czy może detal, możliwości jest mnóstwo. Bardzo cieszymy się więc na ten 26 Plener i dziękujemy spółce Tramwaje Szczecińskie, że nam udostępniła zajezdnię, a w szczególności zastępcy dyrektora Zbigniewowi Dąbrowskiemu, kierownikowi Zajezdni Grzegorzowi Stasińskiemu i Romanowi Mirkowi.
Zapewne wielu z nas marzy o fotograficznej wyprawie w dalekie, egzotyczne rejony świata. Nie wszystkim się to udaje, ale są osoby, które realizując swoją pasję, inspirują nas do robienia ciekawszych zdjęć. Mówiliśmy już w Migawce o wyprawie "Mandżuria 2011" Pawła Chary - wiemy, że wrócił już do Polski i na pewno niedługo opowie nam o wrażeniach i pokaże swoje prace. Ale wcześniej od Pawła do kraju przyjechał inny podróżnik z naszego regionu, Marcin Zaborowski. Zdążył też przygotować wystawę, na której wernisaż zapraszamy w czwartek 24 lutego o godzinie 18 do Książnicy Pomorskiej. W tej audycji Marcin podzielił się ze słuchaczami swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami na temat jak "złowił" zdjęcia na wystawę "Tybet 2010" i nie tylko. Strona internetowa podróżnika to www.marcinzaborowski.com
Po ponad dwóch latach istnienia audycji Migawka, po zorganizowaniu 25 Plenerów Fotograficznych, podsumowujemy wszytko to, co wydarzyło się na antenie Polskiego Radia Szczecin i na naszej stronie internetowej. W naszym odczuciu, robimy to w najlepszy z możliwych sposobów, czyli zapraszając na otwarcie wystawy fotograficznej, na której pokazujemy efekty pracy Państwa, słuchaczy Migawki, czyli miłośników utrwalania rzeczywistości na zdjęciach. Wierzymy, że zmotywuje to nas wszystkich, autorów programu i fotoamatorów, do dalszej pracy nad doskonaleniem swojego warsztatu, a przede wszystkim zainspiruje do dalszych poszukiwań tego "idealnego zdjęcia". Za pomoc w organizacji wystawy bardzo dziękujemy Polskiemu Radiu Szczecin, instytucji Szczecin 2016, a przede wszystkim Państwu, uczestnikom plenerów i słuchaczom audycji.
Szerokie bulwary, kafejki, piękne zabytki, Sekwana, artyści, przepych i frywolna zabawa, ale i piękna miłość - tak, w dużym skrócie, kojarzy się nam stolica Francji, Paryż. Czy udało się odnaleźć takie klimaty w mieście nad Odrą? "Szczecin - Paryż północy": na ten plener zaprosiliśmy Państwa w zeszłą niedzielę 30 stycznia. Zadanie wydawało się niełatwe, ale, co nas niezmiernie cieszy, nie odstraszyło licznej rzeszy słuchaczy Migawki, aby przyjść na nasze spotkanie. Kto chciał, mógł wypożyczyć obiektyw Sigma ProCentrum Szczecin (dziękujemy!) i ruszyć na fotograficzne łowy po naszym mieście. Efekty tych poszukiwań już można znaleźć w Galerii Migawki, serdecznie zapraszamy do oglądania, a my siadamy i omawiamy zdjęcia.