Opisywana często skrótem "GO" jest, jak się wydaje, jednym z podstawowych środków uzyskiwania na zdjęciach ciekawych kompozycji i obrazów. W skrócie rzecz ujmując: kiedy oglądamy portret, na którym ostra jest tylko twarz, a reszta jest rozmyta (rozmycie opisywane jest słowem "bokeh"), mówimy o małej głębi ostrości. Płaszczyzna z ostrymi elementami jest niewielka. I drugi przykład: krajobraz, ostry od samego początku zdjęcia, aż do nieskończoności - to jest duża głębia ostrości. Zdjęcie jest ostre "w głąb" w całej swej płaszczyźnie.
GO zależy od: wybranej przysłony, odległości od fotografowanego obiektu i ogniskowej obiektywu. Powyżej znajdą Państwo trzy zdjęcia przykładowe. Starają się zobrazować, jak na głębię ostrości wpływają właśnie te trzy elementy. A szczegółowy opis znajdą Państwo oczywiście w audycji Migawka.
Mamy nadzieję, że program będzie interesujący również dla bardziej zaawansowanych fotoamatorów: może podpowiemy coś użytecznego? Zapraszamy do słuchania!