Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2010 - Migawka » ARCHIWUM - 2010, grudzień
Tytuł naszej audycji to jednocześnie nazwa najnowszej wystawy fotograficznej, której od samego początku patronuje Migawka. Pokazano na niej prace naszego radiowego fotoreportera Łukasza Szełemeja. On sam gościł już w naszej audycji, z tym większą radością zapraszamy więc do oglądania zdjęć, jakie zrobił. Szczególnie, że wernisaż wystawy zbiegł się z pięknym, okrągłym jubileuszem 65-lecia Polskiego Radia Szczecin. Warte podkreślenia naszym zdaniem jest to, że nie oglądamy się tylko na historię naszej rozgłośni, tylko jesteśmy cały czas otwarci na nowe trendy. Bo oto mamy w radiu fotoreportera, co mogłoby dziwić tylko do momentu, kiedy w przeglądarce internetowej wpiszemy adres www.radio.szczecin.pl i naszym oczom ukaże się jedna z najważniejszych witryn, która opisuje Szczecin i region. Oto radio XXI wieku - Polskie Radio Szczecin.
Jednak nie byłoby wystawy, gdyby nie po prostu dobre zdjęcia, jakie zrobił Łukasz Szełemej. Oczywiście w tej audycji pytamy Autora o historię powstania kilku prac. A że na wernisażu nie zabrakło fotoreporterów innych szczecińskich mediów, to nie omieszkaliśmy zapytać ich o wrażenia, ale także o kulisy ich pracy. Mamy nadzieję, że z zainteresowaniem wysłuchają Państwo ich opowieści na ten temat.

Wystawę "Barwy Kampanii" można oglądać w foyer Studia Koncertowego S-1 im. Jana Szyrockiego w Polskim Radiu Szczecin i wierzymy, że nasi słuchacze nie raz będą mieli możliwość zdobyć w naszych audycjach codziennych bilety na wiele interesujących wydarzeń, jakie się tam rozgrywają i przy okazji obejrzeć wystawę. Zdjęcia można też znaleźć w internecie na naszej stronie www.radio.szczecin.pl/migawka w dziale Galeria Migawki.

Mamy także nadzieję, że już wkrótce, i w audycji i na naszej stronie, znajdą się najnowsze wieści z wyprawy fotograficzno-filmowej fotografika Pawła Chary. Artysta pochodzi z naszego regionu, mieszka w Dębnie, jest znany z dalekich wypraw i pięknych zdjęć, jakie z nich przywozi. W dalekie kraje wyleciał 6 grudnia, podróż zatytułowana jest "Mandżuria 2010-2011", patronuje jej wiele zacnych instytucji i firm, więc tym bardziej cieszy nas, że Paweł Chara z chęcią przyjął także naszą propozycję. Na razie zapraszamy na stronę www.pawelchara.pl i czekamy na wieści i zdjęcia.
MIGAWKA-Program z 11.12.10
Posłuchaj audycji Andrzeja Kutysa