Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2010 - Migawka
Ostatnimi czasy w Migawce często odwiedzaliśmy rozliczne wystawy, rozmawialiśmy z fotografikami, chodziliśmy na plenery i ocenialiśmy zrobione na nich zdjęcia, jednak dawno nie poruszaliśmy zagadnień warsztatowych. Wszak wystarczy wejść na naszą stronę internetową i poszperać w Archiwum - gdzie są wszystkie Migawki - aby znaleźć te programy, w których omawiamy poszczególne zagadnienia. Ale z drugiej strony wiemy doskonale, że naszej audycji słuchają coraz to nowe osoby (bardzo się z tego cieszymy!) i czasami warto by było wrócić do podstaw, aby ktoś nie zaznajomiony jeszcze z technicznymi aspektami zagadnienia nie czuł się zagubiony słuchając Migawki. Idąc tym tokiem rozumowania, postanowiliśmy porozmawiać o "głębi ostrości".
Tytuł naszej audycji to jednocześnie nazwa najnowszej wystawy fotograficznej, której od samego początku patronuje Migawka. Pokazano na niej prace naszego radiowego fotoreportera Łukasza Szełemeja. On sam gościł już w naszej audycji, z tym większą radością zapraszamy więc do oglądania zdjęć, jakie zrobił. Szczególnie, że wernisaż wystawy zbiegł się z pięknym, okrągłym jubileuszem 65-lecia Polskiego Radia Szczecin. Warte podkreślenia naszym zdaniem jest to, że nie oglądamy się tylko na historię naszej rozgłośni, tylko jesteśmy cały czas otwarci na nowe trendy. Bo oto mamy w radiu fotoreportera, co mogłoby dziwić tylko do momentu, kiedy w przeglądarce internetowej wpiszemy adres www.radio.szczecin.pl i naszym oczom ukaże się jedna z najważniejszych witryn, która opisuje Szczecin i region. Oto radio XXI wieku - Polskie Radio Szczecin.
Ta "Fotografia mocno urzędowa" okazała się, jak się wydaje autorom Migawki, prawdziwym strzałem w przysłowiową "dziesiątkę". Dlaczego tak sądzimy? Bo czytamy o tym w Państwa mailach, rozmawialiśmy także o tym w dniu pleneru. Naturalnie prawdziwą "gwiazdą" okazał się dostojny gmach Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego na szczecińskich Wałach Chrobrego. Już dzięki jednej z wcześniejszych audycji, można było dowiedzieć się, jak ciekawe są jego wnętrza, jak mądrze są odnawiane w duchu jego pierwotnego wyglądu z początku XX wieku. Teraz przekonali się o tym słuchacze Migawki, którzy bardzo chętnie przyjęli nasze zaproszenie. Dziękujemy! Dziękujemy również wszystkim pracownikom Urzędu, którzy poświęcili nam swój czas i pomogli w realizacji pleneru!