Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2010 - Migawka » ARCHIWUM 2010, listopad
Kolejny rok z rzędu w naszym mieście swój Festiwal urządzili architekci. Oczywiście ich dzieła to wdzięczny temat na zdjęcie: począwszy od czysto pamiątkowych, wakacyjnych ujęć nas samych na tle jakiejś znanej budowli, poprzez artystyczne poszukiwania kształtów i form, które odrealniają budynki, aż do zdjęć dokumentujących wiernie wygląd czy to na przykład zabytków, czy przestrzeni mieszkalnych. Nieraz w Migawce rozmawialiśmy o fotografowaniu architektury miasta i kiedy spojrzymy chociażby do Galerii Migawki na wystawy dokumentujące kolejne organizowane przez nas plenery fotograficzne, Państwo chętnie podejmują to wyzwanie.
Podczas tegorocznej edycji Westiwalu organizatorzy przygotowali wiele wystaw fotograficznych, więc opuściliśmy radiowe studio, aby obejrzeć ekspozycje wystawione w szczecińskiej Willi Lentza. Migawka, trzeba to przyznać, ma słabość do tego miejsca, z tym większym więc zainteresowaniem przekroczyliśmy próg Willi (skądinąd bardzo interesujący obiekt do fotografowania) i zagłębiliśmy się w świat architektury. Co tam zobaczyliśmy, czy nam się podobało, jak szukać interesujących kadrów w mieście i nie tylko - o tym wszystkim usłyszą Państwo w tym wydaniu Migawki.
MIGAWKA-Program z 13.11.10
Posłuchaj audycji Andrzeja Kutysa