Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2010 - Migawka
To nie jest tak, że przez te ponad dwa lata istnienia Migawki, nigdy nie pomyśleliśmy o tym, żeby zająć się tematem fotografii ślubnej. Wszak jeżeli ktoś chciałby, aby robienie zdjęć było jego zawodem, jest to jeden z pierwszych, narzucających się wręcz pomysłów, na realizację tego celu. Z drugiej strony, z racji właśnie tego komercyjnego aspektu sprawy, nie chcieliśmy ryzykować audycji, która mogłaby być potraktowana jako kryptoreklama kogokolwiek. Ale temat jest ciekawy, więc gdy nadarzyła się okazja, żeby o tym porozmawiać, unikając jednocześnie tych "raf" o których wspominaliśmy wcześniej, z ochotą z niej skorzystaliśmy.
Listopad okazał się interesującym miesiącem pod względem wydarzeń fotograficznych. Jak Państwo pamiętają, w zeszłym tygodniu odwiedziliśmy Willę Lentza, aby obejrzeć wystawy przygotowane przez organizatorów Festiwalu Architektów. I tydzień później także oglądamy wystawę fotografii. Tym razem przygotowaną w Piwnicy Kany, która zaprosiła rosyjskiego fotografika Andrieja Cieżyna. Artysta miał przyjechać na kilka dni, zrobiły się z tego prawie dwa tygodnie, bowiem poprowadził on warsztaty, zaprezentował swoje prace, a także, co niezmiernie cieszy, zrealizował w naszym mieście kolejny swój projekt fotograficzny.
Kolejny rok z rzędu w naszym mieście swój Festiwal urządzili architekci. Oczywiście ich dzieła to wdzięczny temat na zdjęcie: począwszy od czysto pamiątkowych, wakacyjnych ujęć nas samych na tle jakiejś znanej budowli, poprzez artystyczne poszukiwania kształtów i form, które odrealniają budynki, aż do zdjęć dokumentujących wiernie wygląd czy to na przykład zabytków, czy przestrzeni mieszkalnych. Nieraz w Migawce rozmawialiśmy o fotografowaniu architektury miasta i kiedy spojrzymy chociażby do Galerii Migawki na wystawy dokumentujące kolejne organizowane przez nas plenery fotograficzne, Państwo chętnie podejmują to wyzwanie.
Po tym, jak przez parę ostatnich miesięcy podczas Plenerów Migawki fotografowaliśmy przede wszystkim Szczecin, nadszedł czas, aby znowu wyjechać poza miasto. Nie przez przypadek wybraliśmy właśnie ostatnią niedzielę października, mieliśmy bowiem nadzieję, że właśnie wtedy będzie szansa, aby zająć się robieniem zdjęć jesieni. Można śmiało powiedzieć, że jest to chyba najpiękniejsza pora roku dla miłośników fotografii przyrodniczej czy krajobrazowej. Temat naszego XXII Pleneru Fotograficznego Migawki brzmiał "Morze jesiennych barw", tradycyjnie spotkaliśmy się w ostatnią niedzielę miesiąca i wyruszyliśmy aby zrobić magiczne ujęcia naszego regionu w barwach jesieni. Zapraszamy do oglądania Galerii Migawki.