Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2010 - Migawka » ARCHIWUM-2010, październik
Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że jesień to piękna pora do robienia zdjęć, chociażby przyrody czy pejzażu. Wspaniała feeria barw i magiczne światło sprawiają, że entuzjasta fotografii w takim zielonym mieście jak Szczecin, jest wręcz otoczony wartymi do utrwalenia tematami. Tylko, że: po pierwsze, zmienna i nieprzewidywalna aura utrudnia nam bardzo polowanie. Bo co z tego, że jest pięknie, skoro, przykładowo, właśnie idziemy/jesteśmy w pracy i nie mamy absolutnie czasu i głowy do fotografowania, tylko tęsknie wyglądamy przez okno i marzymy o wolnym. A kiedy ono się przytrafia, to jak na złość pada, jest zimno i nieprzyjemnie. Kiedy zaś "trafimy" dobrą pogodę do robienia zdjęć, czekają na nas różne pułapki związane z techniką i warsztatem. W tej audycji podpowiadamy więc, jak się zabrać do fotografowania jesieni.
Oczywiście temat tego programu jest nieodłącznie związany z naszym najnowszym, XXII Plenerem Fotograficznym Migawki. Zatytułowaliśmy go "Morze jesiennych barw", bo naszym celem jest pokazanie piękna Pomorza Zachodniego w ostatnich promieniach jesiennego słońca. Plan na całodzienną wycieczkę jest bardzo prosty: ruszamy nad morze, ale i zatrzymujemy się w drodze, aby "złapać" magię naszego regionu. Zaś w tej Migawce staramy się omówić sytuacje fotograficzne, jakie mogą się nam przytrafić i zastanawiamy się, jak sprawić, aby nasze prace jak najpełniej ukazywały temat naszego pleneru.

Serdecznie zapraszamy na plener, mamy nadzieję, że przysporzy Państwu mnóstwo radości i, co najważniejsze, uda się "pstryknąć" mnóstwo wspaniałych zdjęć!
MIGAWKA-Program z 30.10.10
Posłuchaj audycji Andrzeja Kutysa.