Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2010 - Migawka » ARCHIWUM - 2010, lipiec
Czas mija i ani się obejrzeliśmy, a to już półtora roku od kiedy wyruszyliśmy w teren robić zdjęcia. Osiemnasty plener udał się doskonale, uczestnicy naszego spotkania mieli okazję znowu zmierzyć się z fotografią industrialną. Temat: "Port to jest poezja". Prawdziwą furorę zrobił dach magazynu, z którego mogliśmy robić zdjęcia, bo takiej perspektywy naszego miasta nie widzi się często. Dziękujemy za to panu Jerzemu Gadomskiemu z portu, to dzięki niemu mieliśmy taką fantastyczną okazję, bardzo też w organizacji pleneru autorom Migawki pomógł pan Wojciech Sobecki. Niezmiennie już kolejny raz słuchacze mogli skorzystać z okazji, aby za darmo wypożyczyć obiektyw ze szczecińskiego Sigma ProCentrum, polecamy się na przyszłość! Wydaje się, że szczeciński port to miejsce, do którego warto by wrócić, zanim jednak to się stanie, usiądźmy wygodnie i obejrzyjmy to co udało się "ustrzelić" w ostatnią niedzielę czerwca 2010 roku.
Zanim jeszcze weszliśmy za bramę, było mniej więcej wiadomo, czego możemy się spodziewać: dźwigi, liny, stal, woda i nabrzeża. Tak to właśnie wyglądało, ale wystarczy odwiedzić Galerię Migawki, gdzie są fotografie uczestników pleneru, aby przekonać się, jak wiele różnych pomysłów można mieć na zrealizowanie tego tematu. Bardzo się cieszymy, że Państwo z prawdziwym entuzjazmem podeszli do łowienia kadrów i zdjęcia pokazują naprawdę różne oblicza szczecińskiego portu. Tradycyjnie w Migawce tydzień po plenerze oglądamy nadesłane prace, wybieramy z każdego zestawu zdjęć jedno, naszym zdaniem najciekawsze. Oczywiście, jak zawsze gorąco zachęcamy do samodzielnego oglądania fotografii z pleneru, być może Państwu spodobają się inne ujęcia, ważne, żeby nas zainspirowały do bycia lepszym fotografem.

Oprócz tego w Migawce witamy znakomitego gościa. Pan Zbigniew Wróblewski mieszka i fotografuje w Szczecinie od wielu, wielu lat. Uczy też młodych adeptów fotografii, a przede wszystkim ma wiele do opowiedzenia. W audycji wspominamy między innymi szczeciński Sierpień 80 i pytamy, czy robienie zdjęć aparatem otworkowym jest rzeczywiście takie proste.

A że Migawka w wakacje znowu dłuższa, godzinna, zapraszamy po raz kolejny do naszego cyklu "Migawka poleca", czyli surfujemy po internecie w poszukiwaniu ciekawych stron poświęconych fotografii. W tej audycji zachęcamy do odwiedzenia witryny www.blur-magazine.com znajdą tam Państwo darmowe pismo wypełnione zdjęciami. Warto przekonać się, czy będą nam się podobały.
MIGAWKA-Program z 03.07.10
Posłuchaj programu Andrzeja Kutysa