Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2010 - Migawka » ARCHIWUM 2010, maj
Po dużej dawce informacji na temat fotograficznego warsztatu, wracamy do tego, o co w tym wszystkim chodzi, czyli do oglądania pięknych zdjęć. Idealną wręcz sytuacją jest, gdy te urzekające kadry są naszego autorstwa, ale aby dojść do mistrzowskiego poziomu, trzeba dużo ćwiczyć, do czego namawialiśmy w ostatnich audycjach, oraz warto także zapoznać się z mistrzowskimi ujęciami najlepszych autorów z całego świata. W XXI wieku mamy je wręcz na wyciągnięcie ręki, czy raczej komputerowej myszki, wszak wystarczy tylko wejść do internetu...
W tej Migawce odwiedzamy więc dosłownie kilka stron internetowych na których oglądamy zdjęcia pejzażowe. Dlaczego akurat zachęcamy do zapoznania się z takimi ujęciami? To oczywiście jest ściśle powiązane z tematem naszego najnowszego pleneru, na który również już zapraszamy w audycji. Wybierzemy się wcześnie (a nawet bardzo wcześnie) w okolice Barlinka, aby sfotografować "Zachodniopomorskie, jakiego nie znacie". W Barlinecko-Gorzowskim Parku Krajobrazowym znajdziemy pofalowane wzgórza, malownicze doliny i wąwozy, poprzecinane siecią jezior. Wierzymy, że każdy z plenerowiczów, uchwyci w miękkim porannym świetle piękno tych krajobrazów i przywiezie z naszego niedzielnego spotkania przynajmniej jedno zdjęcie, z którego będzie dumny.

Poza tym zapraszamy do Galerii Architektów "Forma" na wystawę szczecińskiego fotografika Grzegorza Czarneckiego pod tytułem "Miasto rzeki". Zdjęcia można oglądać do 9 czerwca, a my już dzisiaj zapraszamy na rozmowę z ich Autorem.
MIGAWKA-Program z 22.05.10
Posłuchaj audycji Andrzeja Kutysa