Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka
MIGAWKA-Program z 14.08.22
w tej audycji, zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, kontynuujemy przegląd tego, co wydarzyło się w Migawce w pierwszej połowie roku - 5 Plenerów na które Was zaprosiłem - i bardzo wielu gości. Często impulsem do rozmowy są ogłaszane wyniki różnych konkursów - Klaudia Chwastek zdobyła wyróżnienie w sekcji otwartej, kategorii "architektura" na Sony World Photography Awards 2022. Nagrody trafiały także do szczecinian, Jan Monkiewicz zdobył laur za "Zdjęcie roku" w konkursie organizowanym przez Photo Magazine. Z wielką przyjemnością odwiedzam też wystawy. Niestety Timm Stütz nie mógł wziąć udziału w spotkaniu w Willi Lentza, ale o ekspozycji "Człowiek/przestrzeń" tego świetnie znanego w Szczecinie i poza twórcy rozmawialiśmy z Andrzejem Łazowskim, Andrzejem Grabą Grabowieckim i Andrzejem Krupińskim. Oczywiście to tylko fragmenty audycji, polecamy całość - i za tydzień w sobotę 20 sierpnia widzimy się na Plenerze Migawki
"Żagle 2022" - ta impreza odbędzie się przy Wałach Chrobrego i na Łasztowni w trzeci weekend sierpnia, od 19 do 21 sierpnia w Szczecinie. Ponieważ nie raz mieliśmy przyjemność fotografować żaglowce, nie przepuszczamy takiej okazji. I zapraszamy w sobotę 20 sierpnia o godzinie 10 spotkajmy się na górze Wałów Chrobrego przy budynku Muzeum Narodowego.

Naturalnie Plener Migawki jest otwarty dla wszystkich chętnych, niezależnie od sprzętu i umiejętności. Jeżeli macie ochotę, to można dokumentować inne dni imprezy i o różnych polach - na takie zdjęcia również będziemy czekali w ramach 144. Pleneru Migawki.

Aby wykorzystać Waszą kreatywność i wiedząc, jak wiele możliwości daje robienie zdjęć na takiej imprezie, nie narzucamy jednego, konkretnego tematu. Czyli można się sprawdzić i w reporterce, i krajobrazie, i detalu, portrecie... i co tylko Wasza wyobraźnia podpowie!