Czas Reakcji
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czas Reakcji » Czas Reakcji 2022
Zaprasza Krzysztof Kukliński
Mamy stanowisko firmy Strabag nt. zjazdu na węźle Kobylanka: "w trakcie odbiorów technicznych zamawiający – GDDKiA, zwrócił uwagę na kwestię warunków przejezdności na skrzyżowaniu wybudowanej łącznicy L-04 z drogą DW120 na węźle Motaniec. Projektant – firma IVIA działająca na zlecenie STRABAG, po dokonaniu analizy, w celu poprawy warunków przejezdności w tym miejscu zaproponował korektę pierwotnych rozwiązań projektowych i wykazał, że warunki przejezdności będą zachowane po wykonaniu robót polegających na: - korekcie lokalizacji bariery (przesunięciu bariery w stronę chodnika), - korekcie istniejącego krawężnika (ułożenie krawężnika na płask i wypełnienie przestrzeni pomiędzy krawężnikiem, a chodnikiem kostką kamienną). Zamawiający po wieloetapowej analizie i spotkaniach przy udziale Wykonawcy, Projektanta i Inżyniera Kontraktu zaakceptował zaproponowane rozwiązanie w dniu 03.02.2022 r., jednocześnie wyznaczając termin jego wdrożenia do 15.04.2022 r. STRABAG wykonał prace zgodnie z korektami projektowymi i zgłosił Zamawiającemu ich zakończenie w dniu 13.04.2022 r. W dniu 27.04.2022 r. Zamawiający w piśmie przesłanym do STRABAG poinformował o dalszych wątpliwościach co do zastosowanego rozwiązania. Pismo to przekazane zostało firmie IVIA. Ostateczne stanowisko będziemy mogli zająć po uzyskaniu odpowiedzi firmy IVIA. Pragniemy podkreślić, że sam fakt przekraczania przez niektóre samochody ciężarowe linii rozdzielającej P-4 może być wynikiem niewłaściwego zachowania kierowców, na co jako Wykonawca nie mamy wpływu. Tak jak zaznaczyliśmy wcześniej Zamawiający brał udział w procesie uzgodnień projektowych i zaakceptował aktualnie funkcjonujące na tym skrzyżowaniu rozwiązanie".

Strefa Płatnego Parkowania na wyremontowanym odcinku Alei Jana Pawła II tuż tuż. Są już pierwsze tego "jaskółki", o czym informuje pan Remigiusz: "w środę za wycieraczkami pojazdów można było znaleźć kartki z informacją (szczegóły na zdjęciu)". Naszym gościem był rzecznik spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne Wojciech Jachim - jak mówił opłaty (także tzw. dodatkowe) będą pobierane tuż po "majówce", czyli od 4 maja.

Napisał do nas przewodniczący Rady Osiedla Zawadzkiego - Klonowica Przemysław Szymański. Mail dotyczył inicjatywy mieszkańców związanej z zagospodarowaniem Wzgórza Napoleona, znajdującego się przy ul. Unii Lubelskiej: "w obecnym stanie miejsce staje się zapomniane, kolumna wraz z cokołem, z dnia na dzień ulega degradacji, a teren wokół jest zaśmiecony. Brakuje także jakiegokolwiek turystycznego oznakowania. Wzgórze Napoleona jest historycznym miejscem, które jak w zwierciadle wskazuje przewrotną historię Szczecina. Zdaniem mieszkańców, miejsce zasługuje, aby je właściwie wyeksponować". Przewodniczący Szymański był naszym gościem.

Pozostając w temacie dróg - w sprawie ulicy Granitowej napisał do nas pan Sławomir: "władze miasta nie próżnują w temacie korkowania miasta. Nowa inicjatywa polega na wymalowaniu czerwonego pasa od strony Lidla, co spowodowało zmniejszenie szerokości ulicy z trzech do dwóch pasów. Zwężenie to wykonano na wysokości ulicy Piwnej, co powoduje, że ruch zostaje wstrzymany, gdy ktoś próbuje w nią wjechać". Mamy potwierdzenie sytuacji od naszego redakcyjnego kolegi, Wawrzyńca Szwai, do sprawy odniesie się jutro rzecznik miasta ds. inwestycji Piotr Zieliński.

Ten temat wywołuje sporo emocji, szczególnie na północy Szczecina - od dłuższego czasu otrzymujemy sygnały, że ktoś tam zatruwa powietrze, obwiniany jest zakład spółki Fosfan. Naszymi gośćmi byli naczelnik Wydziału Inspekcji w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Szczecinie Karolina Kłobus oraz dyr. ds. rozwoju w spółce Fosfan Rafał Kot.

Nasz Słuchacz, pan Marian zwrócił uwagę na bałagan przy hali Netto Arena - pozostałości po lodowisku: "płytki, kostka kamienna w miejscach, w których była mocowana konstrukcja stalowa namiotu nie wróciły na swoje miejsca. Pozostała w nich tylko niesprzątnięta ziemia. Praktycznie na całej powierzchni byłego lodowiska zalega nie uprzątnięta ziemia. Kratki ściekowe są częściowo jeszcze zakryte folią, bo wcześniej była taka potrzeba. Natomiast przy placu zabaw od strony byłego lodowiska, jest wysypana pozostałość ziemi, której komuś nie chciało się zabrać". Naszym gościem była rzeczniczka spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Celina Wołosz, która mówiła też o przygotowaniach do długiego weekendu i sytuacji na bulwarach, gdzie w wkrótce będzie można pić legalnie alkohol.
 

Zobacz także

2022-06-09, godz. 13:18 09.06.2022 Nasz Słuchacz skarży się na (delikatnie mówiąc) bałagan panujący przed przeprawą promową w Świnoujściu Karsiborze - kierowcy wpychają się, omijają… » więcej 2022-06-08, godz. 13:10 08.06.2022 W audycji sporo komentarzy naszych Słuchaczy na temat planów zakupu samochodu, kontrolującego opłaty w szczecińskiej Strefie Płatnego Parkowania. Napisał… » więcej 2022-06-07, godz. 11:44 07.06.2022 Bezpański pies pogryzł strażniczkę miejską podczas interwencji w ub. piątek na prawobrzeżu Szczecina. Funkcjonariuszka jest na zwolnieniu lekarskim, jej… » więcej 2022-06-06, godz. 11:49 06.06.2022 Przystanek "widmo" stoi przy ul. przy ul. ks. abp. Majdańskiego - czy są plany jego uruchomienia? Na razie nie ma na to pieniędzy - naszym gościem była rzeczniczka… » więcej 2022-06-03, godz. 13:20 03.06.2022 O tym już informowaliśmy w naszych serwisach informacyjnych - w Liceum Ogólnokształcącym nr 11 zorganizowano akcję "Gender Swap", podczas której uczniowie… » więcej 2022-06-02, godz. 11:49 02.06.2022 Paczkomaty InPostu jak się okazuje stały się obiektem, na których można opublikować swój "manifest" - nasz Słuchacz uwiecznił ten moment przy ul. 26 Kwietnia… » więcej 2022-06-01, godz. 11:46 01.06.2022 Sezon na kleszcze trwa w najlepsze, specjaliści ostrzegają, przed konsekwencjami ugryzienia. Uniwersytet Warszawski i Warszawski Uniwersytet Medyczny natomiast… » więcej 2022-05-31, godz. 12:02 31.05.2022 "Leśni śmieciarze" w gminie Kobylanka strzeżcie się - jak informuje wójt gminy Julita Pilecka: "został rozstrzygnięty nabór w konkursie organizowanym przez… » więcej 2022-05-30, godz. 11:44 30.05.2022 Nasz Słuchacz, pan Zdzisław wybrał się na przejażdżkę miejskim rowerem i zwrócił uwagę na dwie rzeczy - przewrócone drzewo przy Jeziorze Goplana oraz… » więcej 2022-05-27, godz. 11:41 27.05.2022 Kiedy znów będziemy mogli oglądać jezioro Świdwie i rezerwat z wieży obserwacyjnej? Rozmowa z p.o. z-cy dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska… » więcej
34567