Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Wykorzystują nowoczesne technologie chcąc ulepszyć świat - uczniowie ze Szczecina biorą udział w ogólnopolskim konkursie naukowym Explory.
W piątek w szczecińskim Technikum Technologii Cyfrowych odbyła się prezentacja projektów przygotowanych przez młodzież z naszego miasta. Michał Żak stworzył program, który pozwoli na przygotowanie grafiku w firmie, tak aby pracodawca i pracownicy byli zadowoleni.

- System uwzględnia to, na jakiej umowie jest dany pracownik. W moim projekcie, w firmie, kiedy jest bardzo dużo osób zatrudnionych o umowę zlecenie, jest problem z grafikami, ponieważ ludzie przychodzą o różnych godzinach. Trudno jest dopasować wszystkie grafiki i czas, który jest potrzebny na stworzenie grafiku jest zdecydowanie zbyt duży. Nasz system ogranicza to do minimum, praktycznie bazując na samych algorytmach, co jak ma co działać - mówi Żak.

Do konkursu w tym roku przystąpiło 29 szkół z całej Polski. Finał odbędzie się w przyszłym roku w Gdyni. Zwycięzcy otrzymają m.in. nagrody finansowe. To już 11 edycja konkursu w ubiegłym roku. Ostatnią edycje wygrał Piotr Węgrzyn z Wrocławia, który od podstaw stworzył procesor.

W przyszłym roku podczas finału w Gdyni Szczecin będzie reprezentował Piotr Pawłaszek z TTC, którego nauczycielem - opiekunem jest Agata Ochrymiuk. Pawłaszek stworzył urządzenie do treningu mięśni dłoni.
Michał Żak stworzył program, który pozwoli na przygotowanie grafiku w firmie, tak aby pracodawca i pracownicy byli zadowoleni.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty