Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Samo utwardzenie terenu nie oznacza, że można na nim parkować samochody - uważa Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Szczecinie. To pisemna reakcja na interwencję mieszkańców jednego z osiedli przy ulicy Mickiewicza.
Chodzi o okolice skrzyżowania z ulicą Wawrzyniaka na zapleczu jednego z dyskontów spożywczych. To tutaj nawieziono żwir i utworzono prowizoryczny parking kilkadziesiąt centymetrów od okien mieszkańców - mówi jedna z osób protestujących Ewa Bartoszewicz. - Zdaniem Nadzoru Budowlanego, to miejsce, które zostało utwardzone, nie spełnia norm związanych z budową miejsc postojowych czy też parkingowych. Wymiary się nie zgadzają, nie ma odpowiednich odstępów abstrahując od tego, że to jest tuż przy budynku, czyli to jest jeszcze niezgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, jeśli chodzi o budowanie miejsc parkingowych.

Mieszkańcy niezmiennie domagają się przywrócenia zieleni i udrożnienia drogi pożarowej, która wyznaczona została w tej części osiedla. Teren nowego prowizorycznego parkingu należy do Spółdzielni Mieszkaniowej Galera. W przesłanym do nas oświadczeniu Prezes Zarządu Spółdzielni poinformowała, że "większość mieszkańców osiedla jest zadowolona z dokonanych napraw tego terenu".
Mówi jedna z osób protestujących Ewa Bartoszewicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty