Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
Reklama
argum.eu

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Sygnalizacja działa prawidłowo i nie ma negatywnego wpływu na ruch drogowy. Tak na apel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie odpowiada zastępca prezydenta miasta Anna Szotkowska. Chodzi o ulicę Południową.
GDDKiA zwracała uwagę, że konieczna jest zmiana układu świateł. To ich układ powoduje, że tworzą się duże korki przy dojeździe do skrzyżowania w okolicach szczecińskiego Makro. - Z uwagi na to, że otworzyliśmy obwodnicę Warzymic i Przecławia ta przepustowość, ilość pojazdów przemieszczających się wzrosła i ta sytuacja na pewno nie ulegnie poprawie. Tę sygnalizację należałoby skonfigurować na nowo - mówi Łukasz Lendner z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.

Anna Szotkowska odpowiada: „Sygnalizacja świetlna na wlocie z nowego odcinka drogi krajowej dozuje obecnie ilość pojazdów, jaką można dopuścić do wjazdu w układ drogowy Gminy Miasta Szczecin bez negatywnego wpływu na następujące po niej skrzyżowanie”.

Mimo, że według urzędników wszystko działa dobrze, w październiku zostanie przeprowadzone badanie natężenia ruchu. Po nich zostaną podjęte decyzję o ewentualnych zmianach.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad stoi na stanowisku, że najlepszym rozwiązaniem w tej części Szczecina byłaby przebudowa tego skrzyżowania.

Anna Szotkowska odpowiedziała na interpelacje w tej sprawie radnej Agnieszki Kurzawy.
Relacja Joanny Gralki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty