Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
Reklama
argum.eu

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Na dwa tygodnie przed wyborami coraz więcej uwagi przykuwają sondaże. W większości z nich prowadzi Prawo i Sprawiedliwość, lecz każde badanie przynosi inny podział mandatów.
W wyborach jednak najważniejsza może być grupa, która w sondażach nie zawsze jest widoczna - mówił w programie "Radio Szczecin na Wieczór" socjolog Marcin Palade. - Wciąż mamy wysoki odsetek niezdecydowanych wyborców, a wobec sytuacji, w której dystans między prowadzącym PiS-em a Koalicją Obywatelską, nie jest jakiś znaczący, to nie jest w granicach błędu statystycznego, ale to nie jest taka sama przewaga, jak 3-4 lata temu. Stąd można powiedzieć, że niemal do samego końca nie będziemy pewni nie tylko tego, jaki będzie dystans między PiS-em a Koalicją Obywatelską, ale jeszcze paru innych elementów.

Najbardziej intensywna część kampanii jest przed nami, a niedzielne wydarzenia mogą jeszcze namieszać w sondażach - mówi politolog prof. Maciej Drzonek. - Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości mogli pomyśleć, że "o, już wygraliśmy", a Koalicji Obywatelskiej "o, już przegraliśmy". Oczywiście, że tak nie jest, bo najbardziej intensywny czas kampanii wyborczej przed nami.

W niedzielę w Warszawie Koalicja Obywatelska organizuje Marsz Miliona Serc, a Prawo i Sprawiedliwość konwencję w Katowicach.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.
W wyborach jednak najważniejsza może być grupa, która w sondażach nie zawsze jest widoczna - mówił w programie "Radio Szczecin na Wieczór" socjolog Marcin Palade.
Najbardziej intensywna część kampanii jest przed nami, a niedzielne wydarzenia mogą jeszcze namieszać w sondażach - mówi politolog prof. Maciej Drzonek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty