Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałem dla północno-zachodniej części kraju. Na tym obszarze temperatura wzrośnie do 30 stopni.
Jak powiedział rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski, ostrzeżenia przed upałem będą obowiązywały do jutra do wieczora. „Dziś oraz w piątek w województwach lubuskim, wielkopolskim, na południu zachodniopomorskiego i pomorskiego, a także na zachodzie kujawsko-pomorskiego, temperatura może przekroczyć 30 stopni”- powiedział Grzegorz Walijewski.

Bardzo ciepło, ale nie upalnie, będzie na północy i w głębi kraju, tam termometry wskażą 28-29 stopni. Rzecznik IMGW dodał, że chłodniej ma być na południowym wschodzie, w dolinach karpackich i nad samym morzem. Dodatkowo na południowym wschodzie prognozowane są burze. ”W czasie burzy może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy, natomiast porywy wiatru mogą zbliżać się do 70 kilometrów na godzinę. Możliwy również drobny grad” - mówił Grzegorz Walijewski. Burze na południu Polski spodziewane są do soboty.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty