Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
"Rodzina była pod naszą opieką, nie mieliśmy żadnych potwierdzonych informacji, że dzieje się coś złego" - mówiła Radiu Szczecin Aneta Wojcieszek, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Pyrzycach.
Chodzi o matkę i konkubenta z Pyrzyc, którzy zostali aresztowani. Półtoraroczny chłopiec, który był pod ich opieką trafił do szpitala w Pyrzycach. Na jego ciele było wiele obrażeń, m.in. krwiaki na głowie.

Matka dziecka, która pochodzi z gminy Kozielice dostała mieszkanie socjalne w Pyrzycach.

- Od tego czasu dostawała wsparcie z Ośrodka Pomocy Społecznej - informowała dyrektorka ośrodka. - Rodzina była monitorowana systematycznie przez naszych pracowników, nie dostawaliśmy żadnych informacji. A jeżeli były, to wszystkie były sprawdzane i nie potwierdziły, że w rodzinie się coś złego dzieje. Rodzina była pod opieką Ośrodka Pomocy Społecznej w Pyrzycach. To była pomoc finansowa, praca socjalna oraz asystent rodziny.

Aresztowana matka miała pod opieką prócz 1,5-rocznego chłopca także kilkumiesięczną córkę. Pobity chłopiec opuścił już szpital. Dwójka dzieci została przekazana rodzinie matki.
- Od tego czasu dostawała wsparcie z Ośrodka Pomocy Społecznej - mówi dyrektorka ośrodka. -

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty