Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dyżury rozpoczyna druga baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zachodniopomorskiem. Pierwsza stała działa w Goleniowie.
Od 1 czerwca ratownicy i śmigłowiec stacjonują w Zegrzu Pomorskim. Baza uruchamiana jest ze względu na wzmożony ruch turystyczny na wybrzeżu regionu.

Ekipa medyczna dyżuruje tam siedem dni w tygodniu od godziny 7:00 do 20:00. W sezonie interweniuje średnio 150 razy. Baza będzie działać do 5 września.

Trwają prace nad budową stałej bazy w tym rejonie. Powstanie na terenie dawnej strzelnicy wojskowej przy DW 206 na trasie z Koszalina do Polanowa.

W połowie maja teren został przekazany LPR. Budowę rok temu zapowiadał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Jak pokazują nasze wyliczenia i statystyki, także poza okresem wakacyjnym jest tu wzmożony ruch i tych nagłych przypadków jest dużo. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby w tym miejscu wybudować i stworzyć bazę całoroczną - powiedział Kraska.

Stała baza LPR ma być gotowa do 2025 roku.

W czwartek w Świnoujściu pracę rozpoczyna również dodatkowy ambulans Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. W pozostałych kurortach pojawią się w połowie czerwca.
W połowie maja teren został przekazany LPR. Budowę rok temu zapowiadał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty